אוהדי בלקפול. רוצים ניצחון במנצ'סטר (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי בלקפול. קינן ידע לאן ללכת (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

כמו בכל אהבה אמיתית, אהדה לקבוצה נמדדת ביכולת לוותר למען מושא האהדה ובנכונות להשקיע מאמץ ומשאבים חומריים. אין ספק כי אוהד שיגיע לתמוך בקבוצתו במשחקי חוץ ובאופן קבוע ייחשב לאוהד אדוק יותר מאלה שאינם מרחיקים מעבר לנוכחות באיצטדיון הביתי. 

בסוכנות השכרת הרכב 'יורופקאר' מכירים עובדות אלה מצויין. במהלך שיווקי מבריק בדקה החברה את מידת האהדה לקבוצות הפרמייר ליג בסקר שנסוב סביב נושא התמיכה במשחקי החוץ, עם שאלות כגון 'כמה רחוק היית נוסע כדי לעודד את קבוצתך?' 

מסתבר שלבלקפול הקטנה, הקבוצה הצנועה ביותר במונחי תקציב שבשורותיה משחק דקל קינן, יש את האוהדים הנאמנים ביותר. מנגד, אוהדי הקבוצות המצליחות והעשירות - מנצ'סטר יונייטד, ארסנל, צ'לסי וטוטנהאם, הם המפונקים ביותר. 

אוהדי בלקפול מוכנים לנסוע עבור קבוצתם 274 ק"מ. במקום השני אוהדי פולהאם עם 235 ק"מ ובמקום השלישי תוכמי ווסט ברומיץ', שירחיקו עד 230 ק"מ למען קבוצתם.

אוהדי ארסנל, לעומת זאת, ינדדו למרחק של 102 ק"מ ותומכי מנצ'סטר יונייטד - לא ברור אם בשל פינוק יתר או בגלל המחאה נגד הגלייזרים, ירחיקו רק עד 92 ק"מ מהבית, מקום אחרון בפרמייר ליג בקטגוריה זאת.

אצטדיון האמירויות. כמה עולה? הרבה מאוד (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי ארסנל מחוץ לאמירויות. &"חכמים גדולים&" ליד הבית (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

גם בקטגוריה השניה שבדקה החברה, אוהדי בלקפול סיימו בראש. תומכי העולה החדשה ילכו למספר הגבוה ביותר של משחקי חוץ העונה, 5.6 בממוצע. ווסט ברומיץ' עם 4.5 משחקים ואחריהן אוהדי וויגן, שיתמכו בקבוצה ב-4.4 משחקי חוץ העונה.

לפי הסקר, ארסנל תקבל את התמיכה המועטה ביותר מאוהדיה במשחקי חוץ. כל אחד מהם יגיע רק ל-0.2 משחקי חוץ בממוצע, אחרונה בליגה. קרובות אליה בקטגוריה זו הן יריבותיה הלונדוניות, אוהדי צ'לסי ילכו רק ל-0.4 משחקי חוץ העונה ואלה של טוטנהאם יגיעו ל-0.6 מפגשים מחוץ לווייט הארט ליין.