פייסל וג´ילט. ייפגשו במשחק מול וולבס (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
פייסל וג´ילט. ייפגשו במשחק מול וולבס (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

בעליה האמריקנים של ליברפול, טום היקס וג'ורג' ג'ילט, ממשיכים במאמצים שלהם למצוא פתרונות למצב הכלכלי הקשה של הקבוצה ולחובות הגדולים שלהם לבנקים בבריטניה.

זו הסיבה העיקרית שבמשחק הבית הקרוב של המרסיסיידרס ב-26 דצמבר מול וולבס אמור לשבת ביציע באנפילד אורח כבוד של הבעלים. מדובר בנסיך הסעודי פייסל בין פאהד עבדללה. על פי העיתון "דיילי מייל", במסגרת סדרת פגישות בסוף השבוע הקרוב יעשו נציגי הבעלים מאמץ מיוחד לשכנע את הנסיך פייסל לרכוש את חלקו של ג'ילט במניות.

השאלה הגדולה היא אם אכן העיסקה הזו תתממש בסופו של דבר. ליברפול התכוננה לשנה שבה היא היתה אמורה להסתער על תואר האליפות אחרי שעברו בדיוק 20 שנה מאז שזכתה בו, ואחרי שבתחילת העונה היתה תחושה שהיריבות, ארסנל ומנצ'סטר יונייטד, נחלשו.

אלא שמכת פציעות, משברים כספיים ושורה של הפסדים בליגה ובאירופה הובילו את הקבוצה לעונה עלובה עד כה. בינואר הקרוב ייפתח חלון העברות והמנג'ר, רפא בניטז, רוצה תקציב של לפחות 15 מיליון ליש"ט לחיזוק הקבוצה. הספרדי מעוניין בחלוץ הוותיק, אמיל הסקי, מאסטון וילה. 

בכל מקרה, זו לא הפעם הראשונה שליברפול מחזרת אחרי הסעודים. כבר בספטמבר האחרון היו מגעים בין הצדדים שלבסוף לא הבשילו לחוזה חתום. אז דווח כי הנסיך הסעודי מעוניין להשקיע עד 350 מיליון ליש"ט תמורת 50 אחוזים מהבעלות על הקבוצה.

בניטס וג´רארד. לא יעבדו יותר ביחד (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
בניטז וג´רארד (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

הסכום הזה יכול לשחרר את ג'ילט מאחזקותיו בדיוק כפי שרבים מאוהדי ליברפול מצפים שיקרה, ובמקביל להזרים לקבוצה הון שיאפשר לה לאפס את החובות המגיעים לכ-350 מיליון ליש"ט.