בירם כיאל. רייטינג גבוה לנבחרת (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
בירם כיאל. רייטינג גבוה לנבחרת (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

ההכנות לחג לא פגמו בשיעור הצפייה במשחק הנבחרת מול גאורגיה (0:0). ההתמודדות, שלא התעלתה לרמה גבוהה, גם בגלל תנאי המגרש הגרועים, זכתה לרייטינג נאה, 16.6 אחוזים.

מדובר באחד משיעורי הרייטינג הגבוהים של ערוץ 10 בשנה האחרונה. לשם השוואה, משדר סיום העונה של תוכנית הדגל של הערוץ, גמר 'הישרדות אולסטארס' שקודם ופומפם באגרסיביות ושודר לפני שבוע וחצי, ניפק רייטינג של 16.7 אחוז.

היכולת שהפגינו יוסי בניון, טל בן חיים, בן סהר וחבריהם עדיין אינה משביעת רצון, ודאי לנוכח המערך הנסוג שבחר פרננדז, אך מבחינת רייטינג יש שיפור לעומת המשחק הראשון, אז 14.3 אחוזים צפו במפגש הביתי מול מלטה.

מהדורת החדשות של ערוץ 2, ששודרה מול המחצית הראשונה של המשחק, היתה המשדר הנצפה ביותר, עם 19 אחוזים. במקום השני בדירוג שידור חוזר של ספיישל ילדים ב'אחד נגד מאה', ששודר מול המחצית השניה וסיפק רייטינג של 18.1 אחוזים.

בהנחה שישראל תשמור על סיכוי להעפיל, לערוץ 10 עוד נכונו ערבי רייטינג טובים הרבה יותר. משחק הבית מול יוון, במסגרת הקמפיין הקודם למוקדמות המונדיאל ששודר בערוץ 2 על ידי רשת, ניפק רייטינג של 27.3 אחוזים. משחק הגומלין ביוון הביא 24.3 אחוזים. בחודש הבא צפויים לישראל שני משחקים מכריעים שאמורים לספק רייטינג גבוה, מול קרואטיה בבית ונגד יוון בחוץ.

בן סהר (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
בן סהר. למרות היכולת, הצופים לא זזו מהמסך (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

הנתונים התקבלו על ידי הוועדה למדרוג ומתייחסים למשקי בית באוכלוסייה היהודית.