ג´ון הנרי. מוטיבטור הוא לא (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ג´ון הנרי. למד מהטעויות של היקס וג'ילט (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

דירקטוריון ליברפול, שעמד במרכז פרשת המכירה של המועדון, עומד בפני שינוי משמעותי, בעקבות ההשתלטות של חברת NESV. חברת ההשקעות מניו אינגלנד, הנמצאת בבעלות ג'ון הנרי וטום וורנר, תהנה מרוב ברור בדיקטוריון המועדון ותוכל להעביר כל החלטה שתרצה.

מלבד לוורנר והנרי יכהנו בדירקטוריון ליברפול עוד שניים מ-NESV, דייויד גינסברג, אחד משני סגני הנשיא של החברה, ומייקל גורדון, משקיע. NESVהמחזיקה גם בקבוצת הבייסבול בוסטון רד סוקס ובקבוצת נאסקאר, מורכבת מ-16 חברים המשקיעים בחברה. כעת מתברר שרבע מהם יהיו חברים במועצת המנהלים החשובה והבכירה ביותר של ליברפול.

החבר החמישי בדירקטוריון ישאר ככל הנראה המנהל המסחרי איאן איירה, עם כי יכול להיות שאיירה יפנה את מקומו למנכ"ל חדש שיבחר למועדון.

כזכור, בהרכב הקודם של הדירקטוריון, הוביל היו"ר מרטין ברוטון החלטה למכירת המועדון השרוי בחובות כלכליים, למרות התנגדותם של הבעלים לשעבר ג'ורג' ג'ילט וטום היקס. נראה כי הנרי וחבריו למדו את הלקח ובהרכב הנוכחי לא תוכל להתקבל החלטה בניגוד לדעתם של הבעלים.

ג´ון הנרי (מימין), הבעלים החדש של ליברפול מחוץ לגודיסון פארק, היום (צילום: מערכת ONE)
ג´ון הנרי (מימין), הבעלים החדש של ליברפול מחוץ לגודיסון פארק, היום (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

ברוטון, שהגיע לליברפול מתפקידו כיו"ר 'בריטיש איירליינס' על מנת למצוא לקבוצה רוכש הולם, ועמד גם בראש ענף מרוץ הסוסים בבריטניה, ימשיך להשקיע בספורט גם לאחר שסיים את דרכו בליברפול. בסוף השבוע פורסם באגנליה כי ברוטון ייעץ ל'ספורט אינווסטמנט פרטנרס' (SIP), שתשקיע ותסייע בניהול פרוייקטים הקשורים לספורט. בעקבות מהלך זה שלל ברוטון את האפשרות להתמנות לתפקיד יו"ר ההתאחדות לכדורגל באנגליה.

ג'ון הנרי, שנעדר מהניצחון 1:2 על בלקבורן בשל מחלה, התנצל על היעדרותו בפני האוהדים באמצעות מכתב רשמי שפרסם באתרי הקבוצה. שאר נציגיה הבכירים של NESV, כולל שלושת הדירקטורים החדשים, הגיעו להתמודדות הביתית הראשונה באנפילד בעידן NESV.