קנבארו ודבאלשווילי. בבית העדיפו הישרדות (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
קנבארו ודבאלשווילי. בבית העדיפו הישרדות (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

אוהדי הכדוררגל שמחפשים הצלחות באירופה בהחלט יכולים להיות מבולבלים. כמעט בכל פעם חוזר על עצמו התסריט לפיו הקבוצה הישראלית מקבלת מחמאות כמו "עמדה טוב על המגרש", אבל השערים הם לזכות הצד השני.

עם מכבי חיפה זו היתה התחושה מול באיירן ומול בורדו ואמש חזר על עצמו הסיפור מול יובנטוס בטורינו, שבאמת דמתה לגברת זקנה שלא מסוגלת לזוז. 
 
את צופי הטלויזיה לעומת זאת, חיפה מעניינת פחות - כך מתברר מנתוני הרייטינג של שידור המשחק שהפיצה הוועדה הישראלית למידרוג בהפקת טל גאל.

אם במשחקים הקודמים עוד האמינו רבים שחיפה יכולה לעשות משהו, הרי שההפסדים שלה וחוסר היכולת לכבוש שער עד כה גרמו לרייטינג נמוך יחסית. 
 
המשחק קיבל 15.2 אחוזים בקרב המגזר היהודי ודורג במקום השלישי בטבלת הרייטינג היומית. מעליו התכנית הישרדות עם 16.7 אחוזים וראשונה חדשות 2 עם 18.5 אחוזים.

את הנתונים האלה צריך להשוות לרייטינג של חיפה נגד באיירן, 18.3 אחוזים ושל המשחק של הירוקים מול בורדו, שהניב 15.2 אחוזים, כדי להבין שכמות הצופים צוללת. 

אוהדי חיפה בר"ג. בקבוצה בונים עליהם (תומר גבאי) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי מכבי חיפה. 3,000 מהם היו בטורינו, בבית תמכו קצת פחות (תומר גבאי) | צילום: מערכת ONE


אין מה לעשות, אצלנו אוהבים משחקים במאני טיים על כל הקופה. כאשר הקהל יודע שאפסו הסיכויים, הוא מעדיף להשקיע את זמנו בנושאים אחרים. תהליך דומה התרחש גם עם המשחקים האחרונים של נבחרת ישראל אחרי שהיה ברור שאבדו הסיכויים גם למקום השני. 
 
חיפה יכולה להתנחם בכך שמנהליה, גם יעקב שחר וגם אלישע לוי, החמיאו לשחקנים, וסבורים שהבעיות העיקריות היו ההרכב החסר ומזג האוויר הקשה. שחר בטוח שברמת גן חיפה תנצח את יובה. המציאות תוכיח בקרוב אם הוא דייק.