ציור של האצטדיון החדש של מכבי חיפה
תמונת האצטדיון החדש המתוכנן בחיפה | צילום: מערכת ONE

המועצה להסדר ההימורים בספורט תסייע בבניית שני אצטדיוני כדורגל בעכו ובעיר-הכרמל - העיר המאוחדת של דליית אל כרמל ועוסאפיה, בהשקעה של 15 מיליון שקל בכל אחד מהם.

במסגרת הפרויקט, שאושר במליאת המועצה, יוקמו בערים אלה אצטדיונים מודרניים עם 4000 מושבים כל-אחד. "זו בשורה חשובה במיוחד לעיר עכו, שקבוצתה נאבקת עתה על העליה לליגת טוטו. הפרויקט יסייע לקדם ולשפר את הפעילות הספורטיבית בקרב בני-המיעוטים", מדגיש עופר פרי, מנכ"ל המועצה.

הקמת שני האצטדיונים החדישים תיצור מציאות חדשה במגזר, שכן, לצד האצטדיונים הקיימים בעילוט ובסכנין, שגם בהם השקיעה המועצה מיליוני שקלים, יעמדו לרשות השחקנים במגזר שני מתקנים חדשים נוספים. "האצטדיונים האלה יתנו תנופה לפיתוח הכדורגל בצפון כולו", אומר פרי.

בניית שני האצטדיונים נכללת בפרויקט "ווינר למתקנים" של המועצה ושתי הערים נבחרו במכרז, שבו נטלו חלק 7 ישובים במגזר המיעוטים.

המליאה אישרה גם הקמת 5 אולמות רב-ענפיים של 2000 מושבים כל-אחד: בבאר-שבע, נתניה, קרית אתא, הוד-השרון וחדרה. בכל אחד מהם תשקיע המועצה כ-8 מיליון שקל והם ישמשו לפעילות ספורטיבית מגוונת, המותאמת לצרכים המיוחדים של כל עיר.

כזכור אישרה המועצה באחרונה את השתתפותה בהקמת האצטדיון בחיפה בהשקעה של 135 מיליון שקל וסיוע בהקמת אולם רב-ענפי בחולון בתקציב של 37.5 מיליון שקל.

מתחילת השנה אישרה כבר המועצה פרויקטים לבניית מתקנים ביותר מ-250 מיליון שקל.

פרי הוסיף ואמר: "אנחנו רואים חשיבות רבה בהאצת ההשקעות בתשתיות ספורט בתקופה זאת של מיתון כלכלי כבד. יש לכך גם השפעה מיידית על התעסוקה ועל הפעילות הכללית במשק ,מעבר לתחום הספורט".