ציור של האצטדיון החדש של מכבי חיפה (צילום: מערכת ONE)
דגם האצטדיון החדש בחיפה | צילום: מערכת ONE

חדשות טובות לאוהדי מוליכת ליגת טוטו, מכבי חיפה, ואלופת ליגת ווינר, הפועל חולון. המועצה להסדר ההימורים בספורט אישרה היום את תקציב בניית האצטדיונים החדשים בחיפה ובחולון ונתנה אור ירוק לתחילת העבודות.

53 שנה אחרי הקמתו של קרית-אליעזר שמשמש כביתם של הירוקים, סוף סוף בחיפה יכולים להתחיל בפרוייקט ולהביט לעבר 2012, אז עתיד להיפתח המגרש החדש בחיפה. הקמת האצטדיון החדש בחיפה שיכיל 32 אלף מקומות, מוערכת ב-135 מיליון ש"ח.

אחד היועצים לטובת הפרוייקט הגדול בחיפה הוא לא אחר מאשר מנכ"ל הירוקים, איתמר צ'יזיק, שרכש ניסיון רחב בתחום והביא לא מעט רעיונות מאצטדיונים בעולם.

החברה הכלכלית שמה לה למטרה יחד עם עיריית חיפה ואיש העסקים סמי עופר לצאת לדרך. בחיפה חיכו לכסף מהטוטו ואחרי אישור התקציב על-ידי מועצת ההימורים, סוף סוף יכולים בכרמל להתחיל ולהוציא לפועל את חלומו הרטוב של כל אוהד חיפני.

כאמור, גם אוהדי אלופת ליגת ווינר בכדורסל, הפועל חולון, יכולים לנשום לרווחה: המועצת להסדר ההימורים אישרה את תקציב בנייתו של אולם הכדורסל החדש בעיר בעלות של 37 מיליון ש"ח וחצי.

שני הפרויקטים האלה כלולים כחלק מהתוכנית "ווינר למתקנים", הכוללת 15 פרויקטים בענפי ספורט ויושקעו בהם כ-250 מיליון ₪. בחירת הישובים בפרויקט זה נעשית על-פי מכרז.

כמו כן אישרה המועצה בניית 5 אולמות רב-ענפיים נוספים עם 2,000 מושבים כל-אחד והקמת 2 אצטדיוני כדורגל במגזר הערבי, לרבות בעיר מעורבת, עם 4,000 מושבים כל-אחד. בפרויקטים אלה תשקיע המועצה 70 מיליון ₪.

אוהדי הפועל חולון בהיכל נוקיה עם השלט (צילום: עודד קרני)
יקבלו בית חדש. אוהדי הפועל חולון | צילום: עודד קרני

יש לציין כי למרות שדירקטוריון המועצה אינו מתכנס בהיעדר יו"ר למועצה, ניתן אישור עקרוני ע"י הדירקטורים.

עופר פרי: "המועצה גאה להיות שותפה לבניית האצטדיון בחיפה"
"המועצה רואה חשיבות רבה באישור פרויקטים אסטרטגיים להקמת תשתיות ספורט דווקא בתקופה של האטה במשק. מדובר בשני פרויקטי-דגל שייבנו על-פי מפרט בינלאומי גבוה ויאפשרו לספורט הישראלי להינות ממתקנים איכותיים ולארח את מיטב אירועי הספורט העולמיים", הדגיש עופר פרי, מנכ"ל המועצה.

פרי הוסיף: "בתקופה זאת של מיתון כלכלי כבד אנו שמחים להוות גורם השקעה גדול במשק היכול ליישם תוכנית אסטרטגית ארוכת טווח של השקעות בהיקף של 600 מיליון ₪ בתשתיות ספורט, אשר אמורות לחולל השקעה נוספת של גורמים שותפים בהיקף זהה.

"זו ההשקעה הגדולה ביותר של המועצה במתקן ספורט כלשהו. המועצה גאה להיות שותפה לבניית האצטדיון המודרני הזה, שיציב את הכדורגל הישראלי על המפה העולמית".

האולם בחולון מבטא תפיסה חדשה בבניית אולמות בישראל. יהיו בו 5,000 מושבים והוא יותאם מבחינת גודלו וציודו לאירוח משחקים בינלאומיים בכדורסל, כדוריד, כדורעף, התעמלות מכשירים והתעמלות אומנותית.

אולם זה יתווסף להיכל נוקיה, ששופץ אף הוא בסיוע המועצה כדי ליצור תשתית איכותית של אולמות מודרניים, שיקדמו את הספורט בישראל.

יש בית להפועל חולון בסכום שיא של 37.5 מיליון ש"ח
הפועל חולון חזרה לקדמת הבמה בכדורסל הישראלי בעונה שעברה, אותה החלה עם חזרה לליגת הבכירה אחרי 7 עונות, ועשתה את זה בצורה הכי מרשימה שיש.

הבעלים/מאמן מיקי דורסמן עשה את הבלתי ייאמן כשהוביל את הקבוצה מאולם הפחים לאליפות היסטורית עם ניצחון בגמר הפיינל-פור על מכבי תל-אביב, אך הקיץ שאחריו היה קשה למועדון. דורסמן עזב, ספונסרים לא מיהרו להגיע והיה חשש אמיתי לקיומה של הקבוצה.

למרות זאת, העונה הקבוצה הצליחה לעמוד על הרגליים, ויחד עם המאמן דני פרנקו היא מצליחה להתברג בחלק העליון של הטבלה בתקווה שתוכל להישאר בצמרת הכדורסל שנים רבות. אין ספק כי בניית אצטדיון חדש תתרום רבות למועדון במטרה זו.