וומבלי. הסופרבול יגיע לבירה האנגלית? (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
וומבלי. הסופרבול יגיע לבירה האנגלית? (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

לונדון לא עוצרת על קו היארדים. העיר שתארח את האולימפיאדה ב-2012, ורוצה גם לארח מונדיאל אחרי זה שבברזיל ב-2014, מתחילה לבדוק אופציות נוספות. אחת מהן היא להקים בעיר הבירה הבריטית קבוצת פוטבול חדשה.

הנושא הזה הגיע מפיו של הקומישנר של ליגת ה-NFL רוג'ר גודל שאמר כי בעתיד בהחלט קיימת אפשרות שנראה קבוצת פוטבול חדשה שמייצגת את העיר לונדון. לא מזמן אמר גודל בענין הזה כי לונדון אפילו עשויה לארח יום אחד את הסופרבול – אירוע הספורט הבודד הנצפה ביותר בעולם.

למרות זאת, הקומישינר סייג את דבריו: "אנחנו מעט מקדימים את עצמנו. אם הכל יהיה מוצלח, אם נמשיך לשחק בלונדון ובסיס האוהדים ייגדל, אז כן, זו אפשרות ריאלית, אבל זה יהיה בהמשך הדרך".

מדובר כמובן בעניין של אינטרסים שיווקיים וכספיים. קבוצה באירופה, בעיר ספורט כמו לונדון, שתהיה במוקד העניין הספורטיבי בשנים הקרובות, יכולה להביא קהל חדש, חוזי זכויות שידור מכניסים, ואפשרויות נוספות בתחומי המרצ'נדייז ושיתופי הפעולה.

באירופה עדיין לא התמכרו למשחק הזה, אבל מכיוון שמדובר במשחק הרבה יותר אקטיבי מכדורגל למשל, סיכויי ההצלחה שלו גדולים.

יחד עם זאת צריך לזכור כי ליגת ה-NFL ניסתה להרים פרויקט של פיתוח ליגת פוטבול באירופה לפני כשנתיים וחצי, ואז המיזם שלא מומש עלה לה כ-40 מיליון דולר שירדו לטמיון.

רוג´ר גודל (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
רוג´ר גודל (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

לונדון אירחה בסוף השבוע האחרון את המשחק בין קבוצות הפוטבול ניו אינגלנד פטריוטס לטמפה ביי (7:35 לפטריוטס). המשחק התקיים באצטדיון וומבלי במסגרת המסע השנתי, זו הפעם השלישית ברציפות, של קבוצות ה-NFL ללונדון. גם ראשי הפטריוטס אמרו כי הם תומכים ברעיון של להגדיל את ליגת הפוטבול לשווקים מרכזיים מעבר לים. "זה כנראה הדבר הנכון שצריך לעשות בעתיד הקרוב", אמר רוברט קראפט, מבעלי הקבוצה.