צחי פישביין (במרכז). יש הסכם עם ההתאחדות (צילום: מערכת ONE)
פישביין, פרי ולנקרי חותמים על ההסכם (טוטו-ווינר) | צילום: מערכת ONE

כשהפועל עכו עלתה לליגת העל רבות נאמר על טיב המגרש בו היא אמורה לארח את משחקיה בעיר, מגרש שלא ראוי לשמש במה לכל אירוע ספורט, מה שגרם לנדידת הקבוצה למגרשים אחרים.            

אין זה סוד שבעיית המתקנים בישראל היא חמורה ורצינית ומרבית ממגרשי הכדורגל גם בליגה הבכירה, רעים ולא ראויים, דוגאמת הקופסא או האוורוה של מכבי נתניה ופ"ת.

בשנים האחרונות אנחנו עדים למגמה מסויימת של שידרוג המתקנים. דברים בנושא קורים בנתניה, פ"ת, חיפה וגם בבאר שבע, אם כי בעצלתיים והמצטרפת החדשה לרשימת הערים שעשויה לזכות לשדרוג מעמדה, לפחות בסוגיית המגרש שלה, היא הפועל עכו.

מועצת ההימורים, טוטו-ווינר, הודיעה היום (ראשון) בהודעה רשמית על כך שתעזור במימון הקמת אצטדיון כדורגל חדש בעכו כשתעניק 15 מיליון ש"ח לצורך הפרוייקט. האיצטדיון, שכבר הולך וניבנה, יכיל 4,000 מקומות ישיבה.

התוכניות לאצטדיון בחיפה. ייקרא על שמו של איש העסקים שהלך לעולמו (צילום: מערכת ONE)
האיצטדיון החדש של חיפה, גם בעכו יזכו לאצטדיון חדש | צילום: מערכת ONE

הפרוייקט בעכו מהווה נדבך נוסף בפעילות טוטו-ווינר להקמת איצטדיונים ברחבי הארץ כשבשלב זה, כאמור, מצויים בתהליכי הקמה גם האיצטדיונים בפתח-תקוה ובנתניה, לצד עבודות תשתית ותיכנון בחיפה ובבאר שבע. טוטו-ווינר ישקיע בשידרוג האיצטדיונים 315 מיליון ש"ח.

כמו כן, בטוטו רואים את הפרוייקט כחלק מהמדיניות לפזר את המתקנים בכל רחבי הארץ ולאפשר פעילות ספורטיבית ברמה גבוהה גם בפריפריה.