קאקה בפיפ"א 2011. מי יבקיע איתו בטורניר? (צילום: מערכת ONE)
פיפ"א. הסיטיזנס יהפכו לאטרקציה המרכזית במשחק החדש? | צילום: מערכת ONE

כשבוע לאחר עסקת הענק עם חברת התעופה מאבו דאבי, איתיחאד, שתזרים לקופת המועדון 400 מיליון ליש"ט, חתמה מנצ'סטר סיטי על הסכם עם חברת EA SPORTS, שתבטיח לסיטיזנטס מעמד מיוחד בכותר החדש של סדרת משחקי הווידאו המצליחה, FIFA 12.

25 כדורגלני הסגל הרחב של מנצ'סטר סיטי נלקחו על ידי אנשי EA ספורטס למשרדי החברה בוונקובר, קנדה, לסדרת צילומים מקיפה ב-360 מעלות, מה שמבטיח כי שחקני הסיטי בפיפ"א 2012 יהיו דומים במיוחד לדמויותיהם במציאות. מדובר בקבוצה היחידה שתזכה שכל חברי הסגל שלה יזכו לפנים אמיתיות (ככל האפשר) במשחק.

במסגרת ההסכם בין הצדדים, יוקצו באיצטדיון איתיחאד (לשעבר סיטי אוף מנצ'סטר) איזורים מיוחדים בהם יוכלו האוהדים ליהנות ממשחק המחשב החדש. בנוסף ישולבו באתר האינטרנט הרשמי של המועדון תכנים בלעדיים של המשחק מבית EA ספורטס בערוץ הווידאו באתר.

שני הצדדים לא הסגירו פרטים כספיים על העסקה, וייתכן שהמניע של הסיטי להסכם אינו כלכלי, כפי שעולה מדבריו של המנהל המסחרי במועדון, איאן קפרקי. "הרבה מהאוהדים שלנו, וגם שחקנים מובילים של המועדון, אוהבים מאוד את המשחק פיפ"א. לכן העסקה עם EA ספורטס הייתה צעד טבעי והתחלה של מה שלדעתי יהיה שותפות נפלאה", אמר קפרקי לאתר המחשבים 'גיגווייז'.

בעת הביקור של שחקני הסיטי בוונקובר ניסה מיקה ריצ'ארדס את הגרסה החדשה של 'פיפ"א' מול כדורגלן הוונקובר ווייטקאפס, ווס נייט. ריצ'ארדס בחר לשחק דווקא עם ארסנל כשיריבו מעדיף את טוטנהאם, בדרבי לונדוני סוער. פיפ"א 12 ישווק בעולם החל מה-30 בספטמבר.

ריצ´רדס בימיו בסיטי. בחר לשחק עם התותחנים (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ריצ´רדס בימיו בסיטי. בחר לשחק עם התותחנים (רויטרס) | צילום: מערכת ONE