אוהדי הפועל תל אביב (צילום: עודד קרני)
אוהדי הפועל ת"א מחכים לבניית הבית | צילום: עודד קרני

בתל אביב-יפו פועלות אגודות ספורט, קבוצות וספורטאים בהיקפים הגדולים ביותר בארץ. מספר זה רק הולך וגדל במשך השנים ובהתאם לכך גם הביקוש למתקני ספורט נוספים.

בשנים האחרונות גם כמות הצופים במגרשים עולה. רבים רואים לעיתים תכופות את אצטדיון בלומפילד ונוקיה "מפוצצים", וגם במשחקי כדור-יד וכדורעף עירוניים נרשמה תפוסה מלאה כמו גם באליפות ישראל באתלטיקה, שמשכה אלפים לאצטדיון בהדר יוסף. במשחקי הפועל אוסישקין בכדורסל, ניתן לראות באופן קבוע את אולם הדר יוסף מלא עד אפס מקום, עוד לפני העפלתה לליגה הלאומית בעונה האחרונה.

בתקווה, תוך פחות משלוש שנים תושלם בניית אולם חדש בעיר

ראש העירייה מוביל פיתוח של מתקן ספורט רב תכליתי שישמש לכדורסל, כדוריד כדורעף ובפרט הורה לקידום הקמת האולם במהירות האפשרית. במהלך השנה האחרונה הוקם צוות בראשות מהנדס העיר לאיתור מיקום שיתאים תכנונית, נבנית תוכנית כלכלית למימון הקמתו והפעלתו של האולם, נבחנות פרוגרמות שונות ועוד תהליכים רבים לשם בשלות ההקמה.

בתכנית העבודה של העירייה לשנת 2011 מוגדר האולם כפרויקט דגל, כאשר תכנון האולם לפרטיו, ובתקווה גם תחילת בנייתו צפויים בשנה זו. כדי לספק את הצרכים והסקרנות הרבים של חובבי הספורט בעיר, ניתן לסמן כמה נקודות:

• מסתמן כי האולם יוקם במתחם ה"דרייב אין", אם כי אפשרות הקמתו במתחם הספורט בהדר יוסף או בשטחים שונים בדרום ת"א ויפו טרם יצאה מכלל אפשרות.

• נבחנות אפשרויות שונות להשתתפות במימון הקמת האולם (עשרות מיליוני שקלים): בין השאר עם המועצה להסדר ההימורים בספורט, תורמים חיצוניים וחברות מסחריות (בדומה ל"נוקיה").

• במהלך תכנון הפרוגרמה ופעילות האולם מעורבים מיטב המומחים בנושא וכן איגודי הספורט הרלוונטים והאגודות (ובפרט הפועל אוסישקין).

• התכולה המסתמנת באולם בת 3500-4000 מקומות ישיבה.

כולי ציפייה, תקווה ואמונה שתוך פחות משלוש שנים נוכל להשלים את בניית האולם, וברור לי שהצורך קיים מיידית. במקביל נבחנות אפשרויות ביניים שיתאימו להפועל אוסישקין באירוח משחקיהם.

הפועל אוסישקין היא גאווה עירונית ומקור השראה

קבוצת הכדורסל של הפועל אוסישקין, שהוקמה ונשלטת ע"י אוהדיה, היא אחת הדוגמאות היפות ביותר בספורט הישראלי. פעילותה המאורגנת, ההתקדמות המדהימה של הקבוצה הבוגרת, כמות האוהדים המגיעים למגרשים, התרחבות מחלקת הנוער והצלחתה והפעילות החברתית המדהימה שנעשית שם מהווה מקור השראה לרבים. עיריית תל אביב-יפו תומכת וגאה בפעילות זו וכך נמשיך.

רון חולדאי, ראש עיריית תל-אביב (צילום: mako)
אין זה מובן שראש העירייה מוביל השקעה בלתי פוסקת בספורט. חולדאי | צילום: mako

תקציב הפיתוח העירוני כולל שיפוץ והקמת מוסדות ציבור רבים: בתי-ספר, מתנ"סים, מרכזי תנועות נוער, מוסדות תרבות, מרכזים קהילתיים, מרכזי רווחה וכן את פיתוח העיר: פארקים, רחובות, שדרות והרשימה הזו לעולם אינה נגמרת.

אין זה מובן מאליו שבהובלת ראש העירייה ההשקעה בספורט אינה פוסקת – כשבראשה סלילת שבילי הליכה, ריצה ואופניים בכל העיר. מתקני כושר לרווחת התושבים מוצבים ללא הרף. רק לאחרונה שופצו בלומפילד, נוקיה ואצטדיון האתלטיקה בהשקעה גדולה, מוקמים ומשופצים מדי שנה אולמות ספורט בבתי"ס ומרכזים קהילתיים, בימים אלו אנו משדרגים את מגרשי הכדורגל בבית דני, דייויס לואיס ונווה גולן עם דשא סינטטי, והתכניות עוד רבות.

אמשיך לקדם את הספורט בעיר לרווחת התושבים והספורטאים, ועיריית ת"א יפו תמשיך להשקיע בהקמת תשתית לפעילות ספורטיבית בהתאם לביקוש האינסופי, שכל-כך כיף שיש לנו.

אלון סולר הוא חבר מועצת העיר תל- אביב יפו ויו"ר ועדת הספורט העירונית

 

>> עוד בפרוייקט אוסישקין של makoספורט:

"חטפתי שם מכות, אבל אני מתגעגע": אוהד מכבי נזכר באוסישקין

אז מי הרס את אוסישקין? לשאול אייזנברג יש תיאוריה מעניינת

חורבן הבית האדום: אחד מראשי המאבק נגד הריסת אוסישקין נזכר ביום הקשה