אולם הפחים. הקמת האולם החדש מתחילה (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אולם הפחים. הפועל חולון תעבור אולם? (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

להפועל חולון ומכבי ראשון לציון יש תקווה. הטוטו אישר תקציב כולל של כ-100 מיליון שקל לצורך בניית אולמות ספורט חדשים בחולון ובראשון לציון שיותאמו במיוחד לענפי הכדורסל, כדוריד, כדורעף והתעמלות. האולמות הללו יכללו 5,000 מושבים ובהם תהיה תשתית לעריכת משחקים ותחרויות בינלאומיות בענפי הכדורסל, כדוריד, כדורעף, התעמלות וענפי הקרב.

אולם הספורט החדש בחולון מיועד להחליף בעתיד את אולם הפחים הקיים כבר מ-1953 ונמצאים בו 2,800 מקומות כיום. מה שהוליך את הטוטו להשקעה בערים הללו היא פעילות הספורט הענפה והתחרותית בכל אחת מהן.

בראשון לציון ממוקדים שני מועדוני הכדוריד המפוארים ביותר בכדוריד הישראלי, מכבי והפועל, ובנוסף להם, מכבי ראשון לציון בכדורסל שנמצאת דרך קבע במעמדים הבכירים של הכדורסל הישראלי. בית מכבי בראשל"צ מאכלס כיום 2,500 צופים במשחקי כדורסל ו-1,500 בכדוריד. לעומת הצהובים, שיאנית התארים בכדוריד הישראלי, הפועל ראשל"צ, משחקת באולם רוזנשטיין הקטן עם 400 מושבים בלבד.

עיריית ראשון לציון בראשותו של ראש העיר, דב צור, כבר הכריזה בשבוע שעבר כי בכוונתה להוסיף 80 מיליון ש"ח לתקציב זה.

בחולון יש את הפועל המקומית שנחשבת לאחד ממועדוני הכדורסל עם הקהל המשמעותי ביותר. בעיר זו ממוקד ענף ההתעמלות האומנותי שצובר תאוצה והישגים בשנים האחרונות.

באופן כללי בתקופה זו ממש סך ההשקעות של הטוטו בתנופת בניית האצטדיונים ואולמות הספורט עומד על כ-600 מיליון ש"ח. בין האצטדיונים בהם השקיע הטוטו נמצאים האצטדיון החדשים שנבנים בימים אלו בחיפה ובנתניה. האצטדיון בעכו כבר נפתח, אצטדיון המושבה בפ"ת ייפתח רשמית בעוד כשבועיים וטדי המחודש בבירה נפתח מחדש ביום שישי האחרון.

אצטדיון טוטו עכו (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אצטדיון טוטו עכו (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

יו"ר הטוטו, צחי פישביין, סיפר: “אנחנו ממשיכים את המהפכה בתרבות הפנאי והספורט. כל עיר גדולה בישראל ראויה לאולם הדומה באיכותו לאולם של העיר תל אביב, אולם נוקיה. נעלה את הסטנדרט בישראל בדומה למדינות מתקדמות בעולם כך שאולמות יאפשרו פעילות רבגונית תחת קורת גג אחת, כדורסל, כדורעף, כדוריד התעמלות ועוד. חשוב לי שהאולמות האלה ייצרו גם סטנדרטים מתקדמים מבחינת חוויית המשחק והצפייה לקהל".