וובוזלות. גם בוומבלי יהיה אפשר לתקוע בהן (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
וובוזלות. גם בוומבלי יהיה אפשר לתקוע בהן (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

דורות של שלטון קולוניאליסטי כנראה עשו את שלהם. ההתאחדות האנגלית, אולי מתוך כוונה לא להעליב את הדרום אפריקנים, החליטה לאפשר שימוש בוובוזלות במהלך משחקי הגביע שיתקיימו בוומבלי.

המשחק הראשון בחסות ההתאחדות הוא במסגרת מגן הקהילה, בין האלופה למחזיקת הגביע. מפני שצ'לסי זכתה בעונה שעברה בדאבל, היא תתמודד מול סגניתה, מנצ'סטר יונייטד, בעוד שבועיים, 8 באוגוסט.

ההתאחדות מצטרפת לעולה החדשה בלקפול, שאישרה לאוהדיה להשתמש בחצוצורת הפלסטיק הממכרות שגנבו את ההצגה במונדיאל. מצד שני, מספר מועדונים הודיעו לאחרונה שלא יתירו לאוהדים להיכנס לתחומי האיצטדיונים על וובוזלות.

הנהלת הפרמייר ליג הודיעה כי כל קבוצה תחליט בעצמה אם לאפשר לאוהדים להשתמש בוובוזלות. עד כה, רוב המועדונים פסקו על החרמת הרעשנים. בין המחרימות נמצאות גם ארסנל וטוטנהאם הלונדוניות, שישחקו בעונה הקרובה בליגת האלופות. 

"אם מישהו יביא וובוזלות לאלנד רואד יזרקו לו אותם", הבהיר יו"ר טוטנהאם, קן בייטס. "הן עושות רעש בלתי נסבל ולמען הכנות, נוכל לחיות בלעדיהן", הוסיף.

אוהדי היונייטד (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי היונייטד (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מן היריבה העירונית, ארסנל, נמסר: "ההחלטה לאסור על שימוש בוובוזלות באמירויות התקבלה כדי להבטיח שהנאתם ובטיחותם של הצופים לא תיפגם, דבר שחשוב מאוד למועדון".

עוד החליטו להחרים את הוובוזלות: ליברפול, סנדרלנד, ווסטהאם, פולהאם, בירמינגהאם ואברטון וכן מועדונים בשאר הליגות הבכירות באירופה - ספרד, גרמניה ואיטליה. גם קבוצות בארה"ב מענפים שונים הוציאו הודעה על איסור גורף להשתמש בוובוזלה.