כריס פול. מהיום, הבוס שלו היא ה-NBA (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
כריס פול. מהיום, הבוס שלו היא ה-NBA (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

בספורט האמריקאי, כמו גם בחברה כולה בארה"ב, מקדשים את הקניין הפרטי והבעלות האישית של טייקונים ואנשי עסקים. בעלות ציבורית הינו מושג מגונה קצת, שלא לדבר על הלאמה. למרות זאת, לראשונה בתולדות ה-NBA, קבוצה תעבור לבעלות הליגה.

הבעלים של הניו אורלינס הורנטס, ג'ורג' שין בן ה-69, אובחן כחולה סרטן לפני כשנה. בעקבות זאת החליט לרתום את זמנו כדי להוביל מאבק במחלה ולאפשר למישהו אחר לעסוק בעיייני הקבוצה. שין ניהל מו"מ להעברת הקבוצה לבעל מניות המיעוט בהורנטס, גארי צ'ואסט, אך זה מעדיף להתמקד בעסקי המשפחה, מכירת ציוד לתעשיית הנפט במפרץ הפרסי.

בפעם הראשונה צפויה ליגת ה-NBA להחזיק בבעלות על קבוצה, כאשר העסקה אמורה להיסגר בימים הקרובים. בליגה מתכננים לפנות לעו"ד המתמחה בספורט ז'אק ספרלינג, ילד ניו אורלינס וסגן היו"ר של קבוצת ההוקי מינסוטה ווילד. ספרלינג יוביל את הקבוצה ובמקביל יסייע למצוא לה רוכש קבוע.

שין עשה את הונו בתחום החינוך דווקא, כשהשתלט על מספר בתי ספר וקולג'ים קטנים. לאחר שמכר אותם רכש ב-1987 את שארלוט הורנטס תמורת 32 מיליון דולר. ב-2002 עברו שין וההורנטס לניו אורלינס. במשך שתי עונות, במהלך 2005 עד 2007, שיחקה הקבוצה באוקלהומה סיטי, עקב פגיעת סופ ההוריקן 'קתרינה' בעיר הג'אז.

סטרן והאנטר (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
דייויד סטרן. ה-NBA תרכוש את ניו אורלינס (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

למרות פתיחה סבירה למדי של 7:13, להורנטס ממוצע קהל נמוך יחסית במשחקיה הביתיים, 13,865 צופים בלבד. נשיא ההורנטס יו וובר צפוי להישאר בתפקידו גם תחת הבעלים החדשים של הקבוצה.