המשבר הכלכלי העולמי גורם לדאגה רבה בספרד, וראשי הספורט שם מתחילים להכין את התכניות העתידיות שלהם. הבעיה במדינה היא נרחבת יותר, שכן ספרד נמצאת כבר למעלה משנה בהאטה כלכלית משמעותית, שהחלה עוד בטרם פרץ המשבר הנוכחי בארה"ב. בעיקר קשורים הדברים לנושא הנדל"ן והשקעה בתשתיות, שנהנו משנים של האצה וכרגע נמצאים במשבר.

אלכס גלעדי (צילום: mako)
אלכס גלעדי, חבר הוועד האולימפי.באיזו עיר ייבחר? | צילום: mako

כתוצאה מפני הדברים כרגע, מיהר ראש עיריית מדריד להכריז כי התכניות של עירו לארח את אולימפיאדת 2016 נמצאות בתוקף, לכל התקציבים יש בסיס וכי לא צפוי שינוי כלשהו בעקבות האקלים הפיננסי בעולם.

אלברטו רואיז גלארדון, ראש עיריית מדריד, אמר כי כל התכניות מבוצעות על פי התכנון וכי כבר 70 אחוזים מהפרויקטים נמצאים בדיוק לפי לוחות הזמנים שנקבעו. בנוסף, הוא ציין כי ההסכמים עם נותני החסות השונים ועוד חדשים שיצטרפו מבטיחים אווירה כרגיל. עד כה גייסה מדריד 26 ספונסרים.

במדריד קיימת חשיבות עצומה לזכיה במכרז האולימפי. מעבר להתפתחות העצומה הצפויה לעיר בעקבות מכרז בסדר גודל כזה, בני מדריד זוכרים את ההשפעה העצומה של אולימפיאדת 1992 בברצלונה. ברצלונה היא בירת קטלוניה, ובין שתי הערים קיימת מתיחות על רקע לאומית, כך שהמדרידאים פשוט חייבים לעצמם אירוח אולימפיאדה, כדי להשוות את המאזן מול ברצלונה.

ראשי הועדה האולימפית המקומית ירכזו מאמצים עתה בשיווק ויחסי ציבור לעירם בפני הגופים הקשורים לאולימפיאדה, בראשם כמובן חברי הועד האולימפי הבינלאומי. בימים הקרובים יפעלו שליחי מדריד במרץ בועידת ספורט, שתתקיים באתר הנופש אקפולקו במקסיקו.