הארנה המתוכננת בירושלים (jerusalem.muni.il)
הארנה המתוכננת בירושלים (jerusalem.muni.il) | צילום: מערכת ONE

ועדת היגוי המשותפת לעיריית ירושלים ומפעל הפיס סיכמה על שיתוף פעולה להכרזת היכל הפיס ירושלים (הארנה) כפרוייקט לאומי, דבר שיאפשר גיוס תקציבים ייחודיים מממשלת ישראל.

שיתוף הפעולה הוסכם בדיון של ועדת ההיגוי העליונה של היכל הפיס ובה חברים נציגי העירייה ומפעל הפיס. עוד הוסכם בין ראש העיר, ניר ברקת, ובין יו"ר מפעל הפיס, אלוף במיל' עוזי דיין כי יש לפעול במשותף לגיוס המשאבים להשלמת היכל הפיס בשלב אחד, כך שיכיל 11 אלף מקומות ישיבה, ולא בשני שלבים כפי שתוכנן עד כה.

היקף הפרויקט המאושר עד כה עמד על סך של 257 מליון ₪ (עבור 5,600 מקומות) והערכת הגורמים המקצועיים כי התקציב לצורך השלמת היכל הפיס כולו  (11,000 מקומות) מוערך בתוספת של כ-120 מלש"ח. בימים הקרובים תאשר הנהלת העירייה תקציב של  27 מיליון לפרסום מכרזים עתידיים לשנת 2012.

כמו כן, העירייה פועלת להקמת חברה עירונית שתאגד ותנהל את קריית הספורט העתידית במלחה שצפויה להיות המתקדמת והגדולה בארץ. במסגרת קריית הספורט מתוכננים להיבנות בנוסף להיכל הפיס ואצטדיון טדי, בריכת שחייה אולימפית, שטחי מסחר בהיקף של 12,000 מ"ר, מלון בן 240 חדרים, חניון בן 500 מקומות ותחנה לרכבת קלה שתתחבר לרכבת המהירה בכניסה לעיר ותאפשר נגישות גבוהה ואיכותית לקריית הספורט.

הארנה בירושלים (jerusalem.muni.il) (ONE)
הארנה בירושלים (jerusalem.muni.il) (ONE) | צילום: מערכת ONE

ניהול קריית הספורט באמצעות תאגיד עירוני אחד יאפשר הבאת אירועי ענק לעיר, קיום כינוסים, תחרויות לאומיות ובינלאומיות וימצב את ירושלים כבירת הספורט של ישראל.

ברקת אמר בדיון כי הקמת היכל הפיס כחלק מקרית הספורט העתידית שתקום במלחה הינה משימה בעלת חשיבות עליונה לירושלים ומהווה מנוף כלכלי אדיר לצמיחתה ופיתוחה של העיר. "אני מודה למפעל הפיס וליו"ר עוזי דיין על השותפות וההירתמות להשלמת הפרויקט. היכל פיס המכיל 11 אלף מקומות ימשוך אליו אירועי ספורט בינלאומיים, יאפשר הבאת אירועי תרבות ענקיים וכנסים בינלאומיים ויחד עם הקמת קריית הספורט בעתידית יביא לדחיפה כלכלית אדירה לעיר".

ניר ברקת (גיא בן זיו)
ניר ברקת (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

יו"ר מפעל הפיס האלוף במיל' עוזי דיין ציין בדיון כי מפעל הפיס רואה בהשקעה בירושלים יעד לאומי ופועל לפיתוחה של בירת ישראל. "מפעל הפיס יעשה כמיטב יכולתו על מנת שהיכל הפיס יוכרז כפרויקט לאומי, ועם הכרזתו הפיס יפעל להעברת תקציבים נוספים להשלמת הפרויקט".