צמד הפרשנים הוותיק, נדב יעקבי ואבי מלר, מעלה בימים אלו מופע חדש בשם "הכדור הוא הגול". המופע, כמה מפתיע, מתעסק בעולם הכדורגל בו מתמחים השניים כבר מעל 25 שנה ובמהלכו מתוודע הקהל לפגישות והתרחשויות שונות שקרו להם במהלך העבודה השוטפת. "אנחנו מנסים להביא את הכדורגל מכיוון האנקדוטות והסיפורים", אומר מלר. "דרך היחסים ביני לבין נדב", הוא ממשיך, "אפשר ללמוד הרבה על העולם הזה שנקרא כדורגל".

הצופים הותיקים של ערוץ הספורט יודעים לזהות את נדב עם כדורגל לטיני, ואת מלר כאנגלופיל. מסתבר שההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי גם בחיי היום יום: "אנחנו לא ממציאים שום דבר", מספר יעקובי. "המופע מבוסס על מקרים אמיתיים בלבד. במהלך העבודה המשותפת שלנו בעבר, למשל, הזדמן לי לראיין את פלה. כמובן שלא סיפרתי על כך לאבי, שעבד באותה תקופה ב"ידיעות אחרונות", כשאני כתבתי למתחרים מ"מעריב". למרות שהוא ניסה לשכנע אותי לבוא איתו לטייל ברחובות שבדיה, העדפתי להישאר במלון, מה שהתברר כהחלטה המקצועית החשובה בחיי".

השניים, שנראים מאוד מרוצים מההתרחשויות החדשות והמעניינות בחייהם, מכוונים לכל סוג האוכלוסייה. "היו 250 צופים במופע הראשון, מתוכם 40% היו נשים" מספר מלר. "התקווה היא לפתוח את העולם הנפלא הזה גם לקהלים שעוד לא נחשפו אליו". הוא ממשיך.

מודי בר און, למי ששואל, לא מתכנן בינתיים הופעות אורח.