(Getty) (צילום: ספורט 5)
(Getty) | צילום: ספורט 5

המשחק של דני אבדיה הלילה (בין שלישי רביעי) בהפסד 131:113 לניו יורק ניקס מצביע על אופטימיות זהירה. אחרי שני משחקים רצופים בהם לא קלע סל שדה, ואחרי חצי ראשון חלש בו שיחק 5:19 דקות בשל בעיית עבירות מוקדמת (ולא קלע), אבדיה ידע שאם סקוט ברוקס ייתן לו הזדמנות לתקן בחצי השני - הוא יהיה חייב לקחת אותה. וזה בדיוק מה שהוא עשה.

אבדיה רשם את משחקו השני הכי טוב ב-NBA בכל הנוגע לצבירת נקודות, עם 14 כאלו ב-22 דקות (כולן בגארבג' טיים). הישראלי הטביע פעמיים וסיים את משחק הבכורה שלו במנהטן עם 5 מ-7 מהשדה, 2 מ-4 משלוש ו-2 מ-3 מקו העונשין. הודות ליכולת הטובה, שוודאי שימחה את היהודים ביציע שהגיעו לתמוך, הישראלי שוחח עם העיתונאים בסיום ההתמודדות.

"כרגע לא אכפת לי (מהיכולת האישית)", אמר אבדיה. "אנחנו מנסים לנצח ולהגיע לפלייאוף. זה לא משנה שהיה לי משחק טוב כי לא השגנו את הניצחון, אני מקווה שנשתפר. קשה לי להפסיד כי כל יום אני רואה את החבורה שיש לנו ואני באמת מאמין שאנחנו הרבה יותר טובים ממה שאנחנו מראים. אנחנו בדרך הנכונה, לפעמים זה עובד ולפעמים לא. אני חושב שנהיה קבוצה מצוינת, שום דבר עוד לא גמור, אנחנו עדיין נלחמים".

אבדיה דיבר גם על העונה המשונה שעוברת עליו, וכן שם את האצבע על מה שגרם לשיפור מול הניקס. "אף רוקי בהיסטוריה של ה-NBA לא עבר עונת רוקי כמו שלי", אמר. "בהתחלה לא הייתי רגיל לכמות המשחקים ולמהירות, אתה מסיים מסיים ולמחרת אתה שוב על הפרקט. זו חוויה שונה שגורמת לך לשכוח מהמשחק האחרון. יש פעמים שזה מעייף אבל אני עושה עבודה טובה בהיבט הזה, יש צוות נהדר סביבי. אני מקווה שזה יימשך ככה כל הקריירה שלי".

"הייתי אגרסיבי היום", הסביר הישראלי. "לא ויתרתי על שום מהלך ונלחמנו על הפרקט עד הרגע האחרון. העובדה שיצאתי בשש עבירות לראשונה בקריירה היא הוכחה לכך שנתתי את כל כולי. נתכונן למשחק ביום חמישי ונעלה אחרת למגרש. אי אפשר להפסיד לאותה קבוצה שלוש פעמים ברציפות באותה עונה".

לאחר המשחק הכתב של וושינגטון צ'ייס יוז ברשת NBC פרגן לאבדיה: "משחק מזעזע של הוויזארדס, אבל נקודת אור אחת עשויה להיות דני אבדיה שקלע כמה סלים ברבע הרביעי. הוא היה צריך את זריקת העידוד הזו בשביל הביטחון העצמי שלו".    

כפי שכבר למדנו העונה, וושינגטון צריכה את שני הכוכבים שלה בשיאה כדי לנצח משחקי כדורסל, והיום היא קיבלה תפוקה מצומצמת ביותר מהשניים. בראדלי ביל, הכוכב הכי גדול (על הנייר) שדרך הלילה על הפרקט של המדיסון סקוור גארדן, לא הצליח להתקרב לרמה של ג'וליוס רנדל שהפציץ 37 נקודות בשלושה רבעים. בסיום הוא הביע את אכזבתו, בפעם ה-27 בדיוק העונה.

"אני לא חושב שבכלל הגענו לאולם הערב", אמר ביל. "שיחקנו כאילו עדיין היינו במלון. לא היינו ממוקדים, שיחקנו בלי אנרגיה ואני די בטוח שלא שמרנו. זו הסיבה להפסד. בחצי השני לא שמרנו בכלל. יש המון דברים שאנחנו יכולים לשלוט בהם ואנחנו עושים את זה. אנחנו חייבים לשחק עם לב, אי אפשר ללמד את זה. זאת הליגה הטובה בעולם ואם אתה לא יכול להיות מוכן לכל משחק ומשחק, אתה לא צריך להיות פה".

"אנחנו חייבים לחזור לכושר שהיינו בו", המשיך הגארד. "אפשר לדבר כל היום על ההתקפה, אבל אנחנו חייבים לשמור על מישהו". כשנשאל על התכניות של הקבוצה לקראת הטרייד דדליין מחר, ענה: "אני לא ה-GM. זאת לא העבודה שלי, נותרו לנו יומיים לעשות משהו במידה ואנחנו רוצים. מודיעים לי כשיש שיחות על טרייד כלשהו, אבל בינתיים לא אמרו לי כלום, נחכה ונראה. זה לא מעניין אותי".