ריי אלן עם הכדור (צילום: רויטרס)
ריי אלן. הסתפק ב-23 | צילום: רויטרס

בדיוק כמו בעונה שעברה, גם את פלייאוף עונת 08/09 פתחו שחקני הבוסטון סלטיקס בניצחון 3:4 בסדרה מרתקת, כאשר גברו 99:109 על שיקאגו בולס ועלו לחצי גמר המזרח לקראת מפגש מרתק נוסף, מול אורלנדו.

אם בעונה שעברה היתה זו אטלנטה שהקשתה על בוסטון בדרך לתואר האליפות, אז העונה היו אלה שחקני הבולס שנתנו הכל בדרך למשחק השביעי ולהפסד הכואב. הסדרה בין שתיים מהקבוצות הגדולות בהיסטוריה של המשחק ניפקה לנו 7 הארכות בששת המשחקים הראשונים של הסדרה, אך המשחק השביעי הוכרע כבר לפני המועד החוקי, אפילו לפני המחצית.

לאחר רבע ראשון צמוד שהסתיים ביתרון קטן של האורחים, עלו הירוקים בטירוף וסיימו רבע שני מעולה ב-11:29 מדהים בדרך ליתרון 38:52 במחצית.

השוורים עוד נלחמו, בזכות השור הראשי בן גורדון שקלע 33 נקודות והצליחו לצמצם את ההפרש בסיום הרבע השלישי ל-7 בלבד, אך לא יותר מכך.

ריי אלן, שקלע במשחק השישי 51 נקודות, הסתפק ב-23 נקודות פרטיות, פול פירס עזר עם 20 נקודות משלו. האוס, דייויס ופרקינס הוסיפו 16, 15, ו-14 בהתאמה.

אצל הבולס, מלבד בן גורדון, היו אלה רוז המרשים עם 18 נקודות, וקירק היינריך עם 16 נקודות, אך הם לא ממש הצליחו לעזור, בטח לא מספיק.

עכשיו מצפה לבוסטון קרב התשה נוסף, נגד אורלנדו, כנראה על הזכות לפגוש את קליבלנד בגמר המזרח. השאלה הגדולה? האם קווין גארנט יהיה כשיר.