שוטרים עם סכין מחוץ לאוסישקין (צילום: אלעד דיין, מערכת ONE)
שוטרים עם הסכין לאחר הדקירה | צילום: אלעד דיין, מערכת ONE

חוקרי מחלק תשאול של מרחב ירקון במשטרה עצרו היום (שישי) צעיר בן 19, תושב כפר סבא, בחשד למעורבות בדקירתו של אוהד הפועל אוסישקין בתום משחק ליגה א' בין אוסישקין לבין מכבי באר יעקב (40:73 להפועל), שנערך 24 שעות לאחר שהפועל ת"א גברה על בית"ר ירושלים באצטדיון טדי.

מעצרו של האוהד הוארך מאוחר יותר בארבעה ימים בבית משפט השלום בתל אביב.

האוהדים, שלבשו צעיפי בית"ר ירושלים, הדליקו ביום שלישי גם אבוקה ושרפו מכונית. האוהד, שנדקר בבטנו, אושפז בבית החולים איכילוב להשגחה.

"היה משחק שבו ניצחנו 40:73 ומסתבר שמחוץ למגרש חיכו איזה 20 אוהדים של בית"ר עם מקלות וסכינים שחלקם הוחרמו ע"י המשטרה", סיפר מאמן אוסישקין, אורי שלף.

"האוהדים פוצצו בחוץ רימון עשן, כנראה שחיכו לקהל של הפועל כדי לתקוף אותם", הוסיף שלף, "שתי דקות לסיום המשחק אוהדי הפועל כנראה שמעו על זה מכיוון שחצי מהקהל והשוטרים יצאו החוצה".

"אוהד אחד נדקר בבטן ונגרם לו חתך רציני, הפיזיוטרפיסט של הקבוצה טיפל בו במקום. היה הרבה בלאגן, עיכבו כמה עצורים בניידת", המשיך שלף, "היו שם מכבי אש, אמבולנסים וחמש ניידות".

ב', אוהד הפועל שנכח במשחק, סיפר: "האוהדים של בית"ר באו בשביל לרצוח, אם מישהו יראה את גודל הסכין שנמצאה, יבינו בדיוק על מה אני מדבר. הם ירו רקטה לעבר אוהדי הפועל שיצאו אליהם מהמגרש ואז דקרו עוד כמה אוהדים".