ג'ורדי ברתמאו (צילום: mako)
ברתומאו. לא התרצה | צילום: mako

מי שמקווה לכך שהנהלת היורוליג לא תעניש את בני השרון בעקבות ביטול משחק היורוקאפ שלה מול טלקום אנקרה, ספג היום (ראשון) אכזבה קשה לאחר שמנכ"ל היורוליג, ג'ורדי ברתומיאו, ביקר את התנהגותה של הקבוצה הישראלית, שלא נשארה באולם לצורך קיום המשחק מול הטורקים.

ברתומיאו הגיב לפנייתה של מנהלת ליגת ווינר ולמכתבו של שר הספורט, ראלב מג'אדלה, בהם הם ביקשו להימנע ממתן עונש טכני לבני השרון בעקבות האירועים באנקרה. בכל אופן, ההחלטה הסופית תתקבל בישיבה מיוחדת, שתקיים הנהלת היורוליג.

"מאז ומתמיד, ליורוליג יש כוונה לקיים משחקים כסדרם, לפיכך למרות המצב בישראל ולמרות מחאות רבות מרחבי אירופה, קיימנו בישראל את הפיינל פור ב-2004 וקנסנו קשות קבוצות שסירבו להגיע לישראל", אמר ברתומיאו, "תמיד סמכנו על שירותי הביטחון בכל מדינה ומדינה שבה מתקיימים משחקים".

"לפיכך, כפי שבטחנו בעבר בשירותי הביטחון הישראלים, אנו בוטחים גם בשירותי הביטחון הטורקיים וכשאלה אישרו את קיום המשחק לאחר 45 דקות, ציפינו שבני השרון תעלה לשחק", הוסיף ברתומיאו. "דחייה של 45 דקות אין בה כדי להצדיק ביטולו של משחק.

"התנהגות בני השרון איכזבה אותנו", המשיך המנכ"ל, "אנחנו לא יכולים לקבל את זה שמצב מסוים מקבל יחס אחד בישראל ויחס שונה לגמרי מחוץ לישראל. נודע לנו שלא כל שחקני בני השרון רצו לחזור לישראל לאחר המשחק בשל חששם מהמצב הביטחוני בישראל".

"לסיכום, אני מסכים איתך שעצוב שהספורט מושפע מפוליטיקה. אנחנו ביורוליג עושים מאמץ מרוכז להרחיק עצמנו ממצבים כאלה ככל שניתן", סיכם ברתומיאו.

_OBJ

הדברים נאמרו בתגובה לפנייתו של שר הספורט. "נדהמתי לשמוע על מה שאירע בעת המשחק בטורקיה של קבוצת הכדורסל הישראלית, בני השרון, מול קבוצת טלקום, עת גורשו שחקני הקבוצה הישראלית מן המגרש באלימות קשה תוך השמעת גידופים ודברי נאצה", כתב מג'אדלה, "יותר מכך הופתעתי לשמוע כי ישנה אפשרות שבית הדין יעניק הפסד טכני לקבוצה הישראלית בעקבות האירוע הקשה".

"אחרי אירוע כזה", המשיך השר, "לא יעלה על הדעת שניתן לחזור לשחק כרגיל כדרישתכם, ולבטח תסכים כי חוויה קשה שכזו, יש עליה שתרחיק מכל שחקן שהוא מחשבות על כדורסל ותדאג לביטחונו האישי".

"אני קורא לך לקחת שיקולים אלו בחשבון בעת קבלת ההחלטה בבית הדין ולאפשר לקבוצה הישראלית הזדמנות הוגנת להוכיח את יכולתה הספורטיבית בביטחון, תוך הענקת הביטחון האישי הראוי לשחקנים", סיכם מג'אדלה.