רענן כץ, שמעון מזרחי ודיוויד פדרמן (צילום: עודד קרני)
כץ, מזרחי ופדרמן בימים טובים יותר | צילום: עודד קרני

"אני שומר על שתיקה", כך הכריז תחילה רענן כץ מביתו שבבוסטון בהתייחסות להצהרותיהם של שותפיו, שמעון מזרחי ודיוויד פדרמן, בישיבת הדירקטוריון של הנהלת מכבי תל אביב שנערכה ביום שישי האחרון.

מזרחי ופדרמן הטיחו האשמות קשות בכץ על ההדלפות לכלי התקשורת שלכאורה מיוחסות לו ואף הודיעו כי אם יגלו שההדלפות השונות, שכללו גם את פרסום משכורתיהם של עובדי החברה, היוו פגיעה כלשהי במועדון ייאלצו לפנות למערכת המשפט בכדי שתטפל בכך ואף תדאג להפרדת הכוחות המתבקשת.

פדרמן אף כינה את כץ במילים כמו "לא בן אנוש", על כך שלטענתו פגע בעובדי החברה.

"יום אחד תבינו את האמת ותראו במה האכילו אתכם, אני לא מתכוון לדבר או להגיב כרגע", אמר כץ ל-ONE כשהוא נשמע בטוח בצדקת דרכו ובמעשיו.

"אפילו עליזה בארץ הפלאות לא היתה מספרת סיפורים כאלה", הוא ניסה להישמע רגוע, למרות שבקולו ניתן היה לחוש בסערה שעוברת עליו בימים אלה.

כץ ואנשיו בישראל טוענים כי מעולם לא הדליפו מסמכים לכלי התקשורת וכי לא היתה להם נגיעה בדבר.

זאת כמובן בניגוד מוחלט לדבריהם של יתר בעלי המניות אשר מפנים אליו אצבע מאשימה וטוענים כי הוא היחיד שיכול היה לשים ידו על המסמכים ולחשוף אותם כך ברבים.

"אני יכול רק להגיד שאני מוסר ד"ש לכל עם ישראל", חתם כץ את השיחה והחליט להבהיר בשנית שאינו מתכוון להגיב על הדברים כרגע.

כזכור נציגיו של כץ, ובראשם עורך הדין, יעקב לירז, החליטו כצעד מחאתי לא להגיע לישיבה המדוברת, זאת לאחר שיזמו אותה בעצמם.

כשבוע וחצי לפני מועד הישיבה המתוכנן קיבלו נציגיו של כץ את מסמכי התקציב ללא פרוט כשלצדם טופס סודיות, אשר במידה והיה מוחזר חתום לראשי המועדון היה מקנה להם את המידע המפורט כפי שזכו לו יתר הדירקטורים של החברה.

"הדרישות שלהם להחתים אותנו על טופס סודיות היו פשוט בלתי חוקיות בעליל, זה היה עניין של עיקרון ולא משהו שקשור לאיזה פחד לחתום על המסמכים", אמר ל-ONE לירז בניסיון להסביר מדוע החליטו שלא לחתום על הסכם הסודיות כמו יתר חברי ההנהלה והדירקטורים.

"יתרה מזאת, אני מוכן להעמיד את הנושא לבחינה משפטית ולהוכיח שהחוק אומר שהדרישה שלהם כלל לא היתה חוקית ולא היינו צריכים להיענות לה", הוא הוסיף בביטחון.

בישיבה עצמה התקבלו החלטות שונות הנוגעות לעונה כשבראשן מסגרת התקציב שתעמוד על כ-18 מיליון דולר. כמו כן נקבע כי מכבי תשכור חברת עורכי דין חיצונית שתטפל אך ורק באופי העברת המידע בין עובדי המועדון, כך שהמספרים והנתונים הרגישים לא יודלפו החוצה אל כלי התקשורת.

"אנחנו נקבל את הפרוטוקול לידינו ורק אז נגיב ונאמר מה תהיה המשך הדרך שלנו, ההחלטות שלנו יועברו באופן רשמי ובהתאם למה שנכתב בפרוטוקול", מוסיף לירז בניסיון להבהיר כי הם אינם מתרגשים מהעובדה שלא נכחו בישיבת ההנהלה וכי אינם מתכוונים לשבת בחיבוק ידיים אלא מעדיפים לבדוק קודם את אופי הדברים שנאמרו בישיבה ורק לאחר מכן להחליט כיצד לנהוג.

גם לירז התייחס להאשמות של מזרחי, פדרמן ורקנאטי לפיהן "הצד שלהם" היה זה שהדליף את מסמכי החברה לכלי התקשורת: "אני בכלל לא רוצה להתייחס למה שהם אומרים כשהם מאשימים אותנו, הם שלחו לנו מכתב ואנחנו הגבנו להם והבהרנו שלא היינו אנחנו אלה שהדליפו את הנתונים".

רענן אמנם מסרב לומר מה יהיה הלאה, אך לעורך דינו הדברים יותר ברורים: "יכול מאוד להיות שהיחסים האלה יגיעו בזמן הקרוב לבית המשפט. הכל כמובן תלוי לאן שותפיו של כץ יוביל. כמו שהמצב נראה כרגע, פשוט אי אפשר להמשיך".

סופית: ד'אור פישר ממשיך עונה נוספת במכבי ת"א
מלבד מאבק הכוחות בין בעלי המניות במכבי ת"א, גם בשורה טובה וצפויה נרשמה היום, כאשר תאריך היעד של ד'אור פישר למצוא לעצמו קבוצה ב-NBA עבר והשחקן שלא הצליח להשיג חוזה בליגה הטובה בעולם יכבד את חוזהו עם הצהובים וישאר לעונה נוספת.

פישר עצמו כבר דאג להעביר לאנשי מכבי את המסר לפיו ישוב לישראל, אך במכבי לא הופתעו היות ומלכתחילה היה ברור כי יתקשה להגשים את מטרתו ולעבור ל-NBA.

פישר, שהיה לאחד השחקנים היציבים במכבי בעונה החולפת, ייזכר בעיקר בשל הקטטה בה הסתבך במועדון המנדיס, מה שגרר ניתוח ותקופת החלמה ארוכה אשר בגינה פספס את חל'ק מהמשחקים בשלב הטופ 16.