מיכל אמדורסקי ביום הולדת של ציון ברוך (צילום: שוקה)
תצורף לצוות? מיכל אמדורסקי | צילום: שוקה

רוקדים עם כוכבים: גברי לוי, יו"ר ההתאחדות לשעבר ושופט בתוכנית "רוקדים עם כוכבים", ידריך את המעודדות של ליגת ווינר.

בהודעה הרשמית של המנהלת נמסר: "מנהלת הליגה מעוניינת לפתח את נושא המעודדות ולהפכו לחלק מהמערכת השיווקית של ליגת העל בכדורסל".

"המנהלת חושבת שהופעות המעודדות הן חלק בלתי נפרד מהשואו של משחק הכדורסל כפי שזה נעשה בעולם, בליגות האירופאיות וב-NBA".

"המנהלת חושבת שהריקוד כשהוא בנוי על בסיס מקצועי ועם הגבלה של גיל הבנות המופיעות מגיל 16 ומעלה, הוא חלק מעניין ספורטיבי, מקצועי וחינוכי, לראיה גם במשחקים האולימפיים מכירים בענף ההתעמלות האומנותית כענף ספורט לגיטימי כאשר יש תחרות בינלאומיות ומקומיות בריקוד גם לגילאים קטנים יותר".

להקות המעודדות של ליגת ווינר תורכבנה ברובן מבנות מקומיות מאותה עיר, כאשר המטרה היא ללמד, לשפר ולמקצע את את הבנות המשתתפות בלהקות השונות - מה שייעשה בקרוב על ידי גברי לוי, מנהל אומנותי וכוריאוגרף אשר מונה מטעם המנהלת כאחראי על להקות המעודדות וקידומן המקצועי.

בעתיד אף מתוכנן לקיים תחרויות בין הלהקות השונות ובעונה הבאה לעשות אודישנים בערים השונות ואף לשלב את האודישנים בהפקת ריאליטי כלשהי.

גברי לוי: "אני חושב שהחזון של מנהלת הליגה ושל כל מי שאוהב כדורסל, שהכדורסל בארץ יתנהל כמו שהוא מתנהל בארצות הברית ושהמשחק יהיה לא רק משחק כדורסל, אלא יהיה אירוע שבו אנשים באים גם לראות כדורסל, גם לבדר את עצמם, ובזמן ההפסקות ופסקי הזמן יהיה להם מה לראות".

מעודדות ליטאיות בהיכל נוקיה (צילום: עודד קרני)
רקדניות ברמה גבוהה יוכלו לתת לקהל הנאה | צילום: עודד קרני

"החזון שלי הוא שכמו בארצות הברית, זה יהיה ברמה גבוהה, שהרקדניות לא יהיו ילדות עם פומפונים, אלא רקדניות ברמה גבוהה שיוכלו לתת לקהל הנאה מוחלטת ולא אי נעימות כמו שראו בעבר, עם ילדות צעירות מדי".

עוד הוסיף ואמר גברי: "נדמה לי שהריקוד יכול לתפוס חלק יפה במשחק, ואם הוא יהיה ברמה גבוהה וזאת המטרה שלנו, שהוא יהיה ברמה גבוהה, אני מקווה שתוך תקופה קצרה יראו שינוי יסודי בכל האולמות בישראל"