בירנבוים והספסל של מכבי מול אבלינו (צילום: עודד קרני)
בירנבוים. ייפרד מהספסל ביד אליהו? | צילום: עודד קרני

הנהלת מכבי ת"א התכנסה הלילה (מוצ"ש) לישיבת חירום כאשר על קו הטלפון היה השותף ממיאמי, רענן כץ, בניסיון לסכם את הוויקאנד הסוער לקראת קבלת ההחלטה על זהות המאמן החדש למכבי אלקטרה ת"א.

במכבי ת"א הבהירו ל-ONE: "מדובר במצב חירום. אפי בירנבוים לא מתכוון להתפטר מתפקידו במכבי, כך לפחות נרמז לנו. מיום חמישי בלילה, מאז ההשפלה במלחה, לא נחנו לרגע. אנחנו מודעים למצב הגרוע בו הקבוצה נמצאת. אנחנו זקוקים לשינוי ויהיה שינוי מהר יותר ממה שכולם חושבים".

בד בבד שחקני מכבי ת"א וגם המאמן שעומד בעין הסערה, אפי בירנבוים, הגיעו הערב (שבת) לאימון הסגור של הצהובים. אפי הגיע אחרון לאימון, שהחל באימון כושר של השחקנים עם העוזר רועי חגאי.

חבריו של אפי מספרים שהוא שבור מהמצב ובעיקר מהחלטת ההנהלה לחפש לו מחליף אך אין בכוונתו להתפטר מתפקידו. בירנבוים הסכים לומר באימון דברים המחזקים את הטענה שהוא לא מתכוון להתפטר: "כל עוד לא קראו לי ולא אמרו לי משהו, אני המאמן ואני לא רואה שינוי. יש לי הרבה דעות על מה שכותבים".

כאשר נשאל האם הוא מרגיש שיש לו גיבוי מההנהלה אמר אפי: "אני מרגיש כמו כל מאמן גדול אחר - אם זה צ'לסי או ריאל מדריד בכדורגל ועד אחרון המאמנים, כל עוד לא דיברו איתי, אני המאמן".

על הקבוצה שלו אמר אפי: "מהיום הראשון מישהו כתב שאנחנו לא מפחידים, מכבי צריכה לשחק את הכדורסל שלה הרבה יותר טוב מהמשחק האחרון. כבר עשינו את זה. לגבי הביטחון - אני שואב את הביטחון שלי מדברים אחרים ולאו דווקא בכדורסל".

"זה לא היה סתם הפסד", המשיך המאמן לדבר על ההפסד לירושלים, "חבורה של גברים צריכה לדעת לצאת מזה. השחקנים עשו שיחה בינם לבין עצמם. אין תחושה של כישלון. יש תחושה שהפסדנו בצורה לא טובה ומחר יש לנו משחק ליגה ומי שמתעסק בספורט צריך לדעת לשים דברים בצד כדי להתכונן למשחק הבא. ממשיכים הלאה, עסקים כרגיל. זה ספורט".

הפרסום הראשון שהפך לשיחת היום

הפרסום הראשון ב-ONE על כך שהתחילו לחפש מחליף לבירנבוים, הפך לשיחת היום בין השחקנים. אלא שזו היתה שיחה ביניהם בלבד, כלפי חוץ הם מסרבים להביע את דעתם בנושא. כזכור, למחרת התבוסה הכואבת להפועל ירושלים במלחה, נודע כי מכבי התחילה לחפש מחליף למאמן, שהגיע רק בקיץ לקבוצה.

 פרט להפסד לירושלים, אפי צבר כבר רקורד של הדחה ברבע-גמר גביע ווינר וגם שני הפסדים בשני משחקי החוץ ביורוליג - בזאגרב וגם ביוון נגד אולימפיאקוס. מנגד, אסור לשכוח שיש לו גם שלושה ניצחונות בליגה ושניים ביורוליג..

אתמול פורסם עוד ב-ONE שהאוהדים לוחצים להחזיר את פיני גרשון, מי שלקח שלוש אליפויות אירופה ומעולם לא שמט עם הצהובים תואר ישראלי ונחשב למאמן מוערך ואהוב ביותר בקרב אוהדי מכבי.

יש לציין כי אחרי המשחק נגד גבעת שמואל, יש למכבי עוד משחק ביתי - נגד מלאגה ביורוליג.

האוהדים: לא לחפש אשמים

האוהדים אילן השועל וטל מלכה מהאולטרס הגיעו לאימון. אילן השועל: "קיבלנו החלטה לנסוע לאבלינו ולה מאן. עשינו פגישה אתמול, הכנו מכתב אישי לכל שחקן למאמנים ולהנהלה, רוצים להראות תמיכה ואהבה, אנחנו חושבים שבתקופה כזאת לא צריך לחפש אשמים".

רלף קליין, אילן השועל שרף וטל מלכה (צילום: עודד קרני)
אילן השועל | צילום: עודד קרני

"זאת קבוצה שנתנה לנו אינספור תארים ועכשיו זה הזמן להיות עם הקבוצה. אפי צריך להישאר, אנחנו תומכים בו. העברנו את התמיכה לאפי ולהנהלה, נבוא לכל משחקי החוץ, זאת הקבוצה שלנו ואין משהו אחר".

בנוסף, חברי ארגון האולטרס כתבו מכתב לכל האנשים הקשורים למועדון הכדורסל מכבי תל אביב. במכתב נכתב בין השאר: "אנחנו נשבעים שנלך איתכם יהיה אשר יהיה. תפקידנו להקריב ולעודד".

בהמשך המכתב נאמר: "אנחנו מאמינים בכם, אוהבים אתכם ולא ניתן לאף אחד להשפיל אותנו. אנחנו מכבי תל אביב משפחה ואנחנו אחים".