מאיר טפירו (צילום: אמיר לוי, מערכת ONE)
טפירו. חוויה קשה | צילום: אמיר לוי, מערכת ONE

לאחר האימה שעברה אמש (שלישי) בני השרון באנקרה, חזרה הבוקר הקבוצה לישראל. בני השרון עברה דרך ארוכה עד לחזרתה לארץ, הקבוצה המריאה בשלוש לפנות בבוקר מאנקרה, משם טסה לאיסטנבול ומשם נחתה הבוקר בנמל התעופה של בן גוריון.

מאיר טפירו, קפטן בני השרון, סיפר ל-ONE עם הגעתו לארץ: "לא ראיתי שום דבר כזה בכל הקריירה שלי זה פעם ראשונה שאני נתקל בקריירה שלי בדבר כזה".

על כך שהטורקים אמרו שזה היה ניסיון של בני השרון לזכות בניצחון טכני: "נראה אותם מסוגלים לעלות למגרש אחרי שתוקפים אותם, אחרי שהיינו כבר בסכנת חיים".

קפטן בני השרון הוסיף: "באנו לטורקיה כדי לשחק כדורסל ולנסות להשאיר לעצמנו סיכוי לעלות לשלב הבא, ראינו לפני המשחק שיש עניין רב בהגעתנו לטורקיה לפי התקשורת המקומית, היו הרבה צוותי טלוויזיה, מאבטחים, שוטרים והעניין לאו דווקא נבע מכדורסל. שיערתי לעצמי שיהיה קהל עוין אבל לא חשבתי שזה יהיה עד כדי כך שיפרצו למגרש וינסו לפגוע בנו פיזית וזה היה לא פשוט".

"כשהגענו למשחק זרקו עלינו נעליים, בקבוקי שתייה, מצתים", טפירו תיאר את האימה, "אבל עם כל זה לא שיערנו לעצמנו שדבר כזה יכול לקרות. הדבר הראשון שעשינו זה לרוץ לחדר ההלבשה כדי להציל את עצמנו בלי לקחת סיכונים. ראיתי את הקהל עם דגלי אש"פ ושקיללו את מדינת ישראל, לא חשבתי פעמיים כשראיתי אותם פורצים למגרש, הרגשתי פחד אבל פשוט רצתי לחדר ההלבשה".

אריאל בית הלחמי, מאמן בני השרון, סיפר: "לילה בכלל לא קל עבר עלינו אבל הכי חשוב שאנחנו עכשיו בארץ והכי חשוב שאנחנו שלמים ובריאים. סה"כ באנו כדי לשחק כדורסל ולצערי היתה שם הסתה וכל מה שהיה לפני המשחק, כל האווירה שהיתה הייתה עוינת כלפינו וזה היה מצב בהחלט לא נעים אבל אני שמח שזה נגמר.

"אני לא יודע עדיין מה יעלה בגורל המשחק, אני מאוד מקווה שהשופטים יבינו את הצד שלנו כי גם הם אמרו לנו שאי אפשר לקיים משחק באווירה הזו ולא היה שום טעם אחרי שעה וחצי אחרי שאנחנו בחדר הלבשה, אחרי שהוציאו את הקהל שיהיה משחק רק כדי שהיול"ב ירגישו טוב ואני מאוד מקווה שאנחנו נזכה בניצחון הטכני".

כאמור, לפני פתיחת המשחק בין בני השרון לטלקום אנקרה פרצו כ-3000 אוהדים זועמים לאולם, כשהם נושאים דגלי פלסטין, זועקים "אללה אכבר" ומנסים לרדת לפרקט. במחאה על המלחמה בעזה, מחוץ לאולם הוצתו דגלי ישראל ע"י קבוצת מפגינים פרו-איסלאמית.

השוטרים שהיו במקום לא הצליחו לעצור את ההמון ובני השרון, השחקנים, צוות האימון ואנשי המועדון, ברחו לחדר ההלבשה בו נאלצו להסתתר כשעתיים עד שהצליחו לצאת לעבר המלון.

זהו האירוע הספורטיבי הראשון בו מעורבת קבוצה ישראלית, אשר מופסק כפועל יוצא של פעילות צה"ל ברצועת עזה והלחימה מול ארגון החמאס.

בינתיים, בני השרון עשויה לספוג הפסד טכני, לאחר שהמשטרה הטורקית אישרה לחזור ולשחק אחרי דקות ארוכות. בני השרון לא הסכימה לחזור ולשחק ולכן עלולה הקבוצה להיות זאת שתספוג הפסד טכני מהנהלת היורוקאפ. שופט מטעם יול"ב ידון בעניין ויחליט האם

בינתיים בטורקיה: נבחרת הנערות בכדורעף תשחק הערב

נציגה ישראלית נוספת נמצאת כעת על אדמת טורקיה, כשנבחרת הנערות של ישראל בכדורעף תשחק הערב מול מקבילתה, הנבחרת הטורקית. בנבחרת נערכים לאפשרות של מחאה נוספת מצד הטורקים.

אריאל בית הלחמי (צילום: עודד קרני)
"העיקר שחזרנו בשלום". בית הלחמי | צילום: עודד קרני

חן הימלפרב מאמן נבחרת הנערות סיפר לכתבנו גיא ועקנין על ההכנות למשחק הערב בצל המהומות בטורקיה: "אנחנו באמת מתרכזים במשחק, יש לנו משחק נגד הנבחרת המקומית. למרות שזה קשה אנחנו מנסים להתעלם מהמצב, יש לנו אבטחה מהארץ ואבטחה מקומית, שומרים עלינו ונותנים לנו הרבה ביטחון.

"מה שהיה בכדורסל זה חלחל לבנות דרך ההורים בארץ, עשינו איתם אתמול שיחה והרגענו את העסק קצת. אנחנו ערניים למה שקורה אבל מאוד סומכים על האבטחה שלנו ואני מקווה שבמשחק היום בערב לא יהיו מהומות והכל יעבור בשלום".