איירה ניובל (צילום: Lisa Blumenfeld, GettyImages IL)
ניובל. רקורד מרשים | צילום: Lisa Blumenfeld, GettyImages IL

חמישה מחזורים לתום העונה הסדירה ופחות משבוע לסיום מועד ההעברות של ליגת ווינר, התחזקה בני השרון בזר נוסף כשהחתימה הלילה את איירה ניובל המצוין, ממומחי ההגנה הבולטים ב-NBA בשנים האחרונות.

ניובל, שינחת בארץ היום אחר הצהריים, מגיע בעקבות פציעתו של אוגונה אוניקווה אשר ייאלץ לעבור ניתוח בימים הקרובים ובעצם סיים את העונה.

ניובל (פורוורד, 2.01 מ', בן 34) עושה את דרכו לבני השרון לאחר קריירה ארוכה ב-NBA שם שיחק במדי חמש קבוצות במהלך שמונה השנים האחרונות, כאשר מעל חצי הקריירה שלו הוא העביר במדי קליבלנד קאבלירס לצידו של לברון ג'יימס. 

ניובל שיחק בסן-אנטוניו במהלך 200-2001 ולאחר מכן עבר לאטלנטה, שם שיחק עד 2003. הוא גם שיחק בקליבנד, סיאטל ולייקרס.

סה"כ בשמונה השנים שלו ב-NBA לקח ניובל חלק בכ-380 משחקים, מהם פתח בחמישיה בכ-197. ממוצעי הקריירה של ניובל עומדים על 5.1 נק', 2.9 ריב', 0.9 אס', כאשר הוא מדייק ב44.6% מהשדה, 34.1% מהשלוש, ו77.8% מהעונשין, כל זאת ב-20.1 דקות בממוצע למשחק.

את העונה שעברה פתח ניובל בקליבלנד שם לקח חלק ב-41 משחקים, מתוכם פתח בחמישיה ב-13, הוא זכה ל-15.9 דקות משחק, בהם הספיק לקלוע 4.3 נק' ולקחת 2.8 ריב' בממוצע.

בפברואר 2008 הוא היה חלק מהטרייד הגדול בהשתתפות 12 שחקנים בין קליבלנד, סיאטל, ושיקגו, אשר במסגרתו הוא עבר לסיאטל. זמן קצר לאחר הטרייד הוא שוחרר לבקשתו, ולאחר מספר שבועות חתם בלוס אנג'לס לייקרס שם הספיק לקחת חלק ב-6 משחקים עד סיום העונה, ואיתה זכה להגיע לגמר ה-NBA.

את העונה פתח ניובל בציפיה להצעה מאחת מקבוצות ה-NBA, אבל לאחרונה לאחר שהצעה מה-NBA לא הגיע, החליט לשקול הצעות גם מאירופה, דבר שהפך למציאות עם חתימתו במדי בני-השרון אתמול.

ניובל נחשב שחקן הגנה מצוין, אשר מביא הרבה אנרגיות למשחק, משחק באגרסיביות ויעשה מה שהקבוצה צריכה בשביל לנצח. הוא זכה בשנים האחרונות לשחק בקבוצות מובילות ב-NBA אשר פעמיים הגיעו לגמר ה-NBA (קליבלנד 2007, לייקרס 2008), וזכה לשחק במהלך הקריירה שלו לצד שחקנים כמו טים דאנקן, לברון ג'יימס, וקובי בראיינט. בבני השרון מקווים שניובל ישתלב במהרה ויוכל לתרום מניסיונו הרב ולעזור לקבוצה בשלבים המכריעים של העונה בליגה.

ניובל גם נחשב לשחקן עם אופי מצוין אשר זכה להכרה ב-NBA ומחוצה לה גם בזכות הפעילות ההומניטארית שלו, זאת כאשר לפני שנתיים נתקל במאמר בעיתון על רצח העם והפשעים שנעשים בדארפור, ומאותו רגע לקח על עצמו להוביל מאבק להגברת המודעות של הנושא, עזר לגייס כספים ואף הצליח להביא שחקני NBA נוספים לתמוך במטרה.