רענן כץ ושמעון מזרחי (צילום: מערכת ONE)
"ברור לכולם ששמעון יהיה נשיא כבוד". כץ ומזרחי | צילום: מערכת ONE

שבועיים אחרי שמכר את חלקו במכבי ת"א, מדבר רענן כץ לראשונה על הימים שאחרי. על החזרה לעסקים במיאמי והניסיון להתנתק מאותן שש שנים וחצי לצידם של דייויד פדרמן ושמעון מזרחי.

בראיון שיתפרסם מחר (ה') במגזין G אומר איש העסקים ממיאמי: "בחצי השני של העונה האחרונה הרגשתי שהחלה פה תנועה מכוונת נגדי. הרגשתי שמנסים להצר את צעדיי בכל מה שאני מנסה לעשות. ל-90% מהרעיונות ומההצעות שהבאתי, השותפים שלי במכבי בכלל לא התייחסו. זה התחיל להשפיע על החיים האישיים ועל הבריאות שלי, ובסופו של דבר, בגלל ההתקפה המרושעת והלא-אנושית שלהם עליי, זה עלה להם הרבה-הרבה יותר כסף להוציא אותי החוצה. הם לא יכלו להוציא אותי פראייר לגמרי; שגם ירצו להוציא אותי וגם אצא מזה בלי עור על הגוף שלי?!".

כץ מגלה ש"מכתב הגירוש" ב-27 במאי שנשלח אליו ובו דרשו ממנו שותפיו לצאת החוצה, היה בעצם הרגע שבו הבין כי הסיפור שלו במכבי נגמר. "כשהאנשים החצופים האלה חתמו על המכתב המתועב הזה, לא היתה לי ברירה יותר", הוא אומר. כץ מגלה לראשונה כי דייויד פדרמן היה זה שהוביל את המהלכים לדחיקתו מהקבוצה. "מה שפדרמן רוצה, הוא משיג בחוכמה. השיטה של דייויד היתה כמו שהרומאים היו עושים תמיד, שיטת הפרד ומשול. משנת 2000, הוא היה מסמן את הקורבן התורן, ומעיף אותו. אחד אחרי האחר. כולם אנשים טובים מאוד. אני הייתי השמיני".

אחד הדברים שהכי כואבים לכץ הוא הידרדרות היחסים עם שמעון מזרחי, שאותו החשיב לבן ברית ולידיד; "שמעון לא קיים את ההבטחה שנתן לי וחתם על המכתב שבו דרשו ממני לצאת מהקבוצה".

* איך אתה מסביר את ההתנהגות שלו כלפיך?

"אין לשמעון כוח, הוא רק רוצה לשרוד, והישרדות היא לפני החברות. הוא תמיד ויתר על דברים כדי לשמור את הכוח שלו. מוני (פנאן) בכה לי בטלפון, 'איך שמעון עשה לי את זה אחרי חברות של שלושים שנה. אין דבר שלא עשיתי בשביל שמעון. הכול שמעון, שמעון, שמעון'. מוני סיפר לי שכשהוא בא לשמעון ואמר לו שהוא עוזב את מכבי, הוא שאל אותו אם הוא הולך איתו. שמעון אמר לו, 'כן, כן, אני איתך', ואז הוא הפקיר אותו".

* ומה עם פדרמן? גם את מזרחי הוא ידחוק החוצה?

"הוא לא אמר לי את זה ככה. אבל כמה פעמים דייויד אמר לי, 'אני רוצה להעיף אותו', 'אני לא מסוגל לעבוד עם הבנאדם הזה יותר'. ברור לכולם ששמעון יהיה נשיא כבוד. ישלחו אותו לייצג את מכבי באירופה, הוא ייסע לפה מדי פעם, ולשם מדי פעם, וזהו".