גיא גודס מאמן הפועל ירושלים (צילום: גיא בן זיו, מערכת ONE)
גודס. "לא מאמין בכבשים שחורות" | צילום: גיא בן זיו, מערכת ONE

הגרלת משחקי רבע גמר גביע המדינה בכדורסל שנערכה הערב (שלישי) זימנה למחזיקת הגביע הפועל ירושלים, הגרלה נוחה מול העולה החדשה מגבעת שמואל.

גיא גודס, מאמן הפועל ירושלים, התייחס להגרלה ולסיכוייה של קבוצתו: "גביע זה גביע, משחק אחד - או שאתה ממשיך או שאתה הולך הביתה".

"אני עוד לא יודע איך נתכונן למשחק כי אני בחופש עכשיו, כמו כולם. כשנתחיל להתאמן ב-27 לחודש נתחיל לחשוב".

כשנשאל לגבי הדחתה של מכבי ת"א ועל כך שהדרך לגביע הפכה לפתע לפשוטה יותר, אמר: "אני מתרכז רק בירושלים. מכבי הודחה ויש להם את הבעיות שלהם. כמו שאמרתי כל קבוצה יכולה בשיטת הגביע לנצח, והיו הפתעות גם בעבר".

לגבי המפגש מול הקבוצה שנחשבה עד לפני שנים מספר לכבשה השחורה של האדומים, אמר גודס: "אלו קבוצות שונות עם מאמנים שונים".

"גם לפני גביע ווינר דיברו על כבשות שחורות וכל מיני שטויות כאלו. זה כדורסל ואני לא מאמין בכבשות שחורות. אני מאמין רק בכבשות לבנות".

מי שהעיפה את מכבי ת"א, עירוני נהריה, הוגרלה למשחק חוץ קשה מול בני השרון, שהביסה את עירוני ר"ג בשמינית הגמר.

מאיר טפירו אמר על ההגרלה: "הגרלה נגד קבוצה חזקה מאוד. וקבוצה עם הרבה כשרון. אני מקווה שנחזור מהפגרה טוב ונהיה בכושר טוב כמו שיצאנו אליה ונציג משחק טוב. יש עוד שבועיים עד למשחק אבל זאת בהחלט הגרלה קשה".

הקבוצה המפתיעה של השנה, מכבי היט חיפה, הוגרלה למפגש מול הפועל עפולה. אבי אשכנזי התייחס להגרלה ואמר: "הגרלות הן הגרלות, ואין לי שליטה עליהם".

"אני תפקידי, לדאוג שהקבוצה תגיע למשחק מוכנה גם אם זה לא נגד קבוצת ליגת על. לעפולה יש שחקנים טובים עם הרבה ניסיון וכדי להביא לידי ביטוי את היכולת שלנו אנחנו צריכים לבוא מוכנים. אנחנו לא נגיע לשם מתנשאים".

האלופה הפועל חולון תדרים לאשקלון במשחק שמלבד הענין על המגרש, יהיה מענין גם ביציעי האוהדים.