העולה החדשה לליגת העל, מכבי חיפה, המסתמנת כאחת הקבוצות העשירות והאטרקטיביות ביותר בליגה העונה, תפתח הערב (20:00) באופן רשמי את העונה באימון פתיחה הרשמי שיהיה פתוח לקהל אוהדיה.

האימון ייערך בהיכל "רוממה" המשופץ, אולמה הביתי של העולה החדשה, כאשר חברי ארגון "הקופים הירוקים" המוכרים ממשחקי הכדורגל של המועדון, מכינים חגיגה גדולה לרגל חזרתה של קבוצתו לליגה הבכירה לאחר היעדרות של עשור.

ביום חמישי האחרון הגיעו עשרות מחברי הארגון לנתב"ג כדי לקבל את הזרים החדשים של הקבוצה, דורון פרקינס ודבון ג'פרסון, שצפויים להיות שניים מהאמריקאים הבולטים בקבוצה ובליגה כולה.

בינתיים קיבל טוד גולדן, היהודי-אמריקאי של הקבוצה, תעודת זהות ישראלית ויחשב בעונה הקרובה כישראלי בליגת העל. גולדן, בוגר מכללת מרקט המפורסמת, בה למד גם דווין וויד, נחשב לקלעי מצוין ומתמחה בעיקר בקליעות מחוץ לקשת.

אוהדי מכבי חיפה 3 (צילום: עודד קרני, 2 mako)
"הקופים הירוקים" בפעולה | צילום: עודד קרני, 2 mako

לחיפה בעצם שני מתאזרחים בצוותא עם תמיר גודמן שחוזר לליגת העל אחרי עונה בשוהם מהלאומית. הפורוורד, דבון ג'פרסון, שנחת בישראל רק ביום חמישי בלילה ומגיע אלינו היישר ממכללת USC, שם שיתף פעולה עם הכוכב הצעיר של ממפיס גריזליס, או ג'יי מאיו, ערך ביום שישי בבוקר אימון ראשון והפגין ניצוצות המאפיינים את יכולתו האתלטית הגבוהה וזאת על אף הטיסה הארוכה שעבר.

לחיפה יש את אחד הסגלים הארוכים והמרשימים שנראו מעולה חדשה אי פעם(להוציא כמובן את האלופה, הפועל חולון, שעשתה היסטוריה בעונה החולפת).

סוללת הכוכבים של המאמן, אבי אשכנזי, שהעלה את הקבוצה לליגה הראשונה, כוללת את הישראלים: עידו קוז'יקרו, עמית בן דוד, גור פורת, משה מזרחי וקובי אייזיק, את המתאזרחים היהודים, תמיר גודמן וטוד גולדן. בגזרת הזרים הביאה ארצה העולה החדשה את שחקן העונה בליגה הבלגית, הרכז, דורון פרקינס, ואליו צירפה את הגארד הוותיק, בי ג'יי מקי, הפורוורד המוכשר, ג'פרסון, ואת צמד שחקני הפנים, ברוקס סיילס ובן סטרונג.

הבעלים של הקבוצה, המיליארדר, ג'ף רוזן, שכבר הצהיר שברצונו להגיע לפיינל-פור אמר לקראת אימון הפתיחה: "אני מאד מרוצה שיש לנו בסגל גם שחקנים מנוסים מאוד שהוכיחו את עצמם כגון עידו קוז'יקרו, עמית בן דוד, משה מזרחי וברוק סיילס. ומצד שני גם לא מעט צעירים מאוד כישרוניים ומבטיחים לעתיד כמו דבון ג'פרסון האתלט שהיה קרוב ל-NBA, הסנטר, בן סטרונג, שהיה השחקן הבולט בדיויז'ן 3 של המכללות והקלע היהודי, טוד גולדן. שלושתם רק סיימו קולג' ויוסיפו לנו מימד של התלהבות ורעננות".