ד'אור פישר (צילום: אסף קליגר)
פישר. יגיע ל-NBA? | צילום: אסף קליגר

אחרי שהגארד האמריקני, אלן אנדרסון, והפורוורד האפריקני, סטפן לאזמה, חתמו במכבי ת"א ובכך חלום ה-NBA שלהם נגוז רשמית, לפחות לעונה הקרובה, נראה שגם סנטר הצהובים, ד'אור פישר, בעקבותיהם.

לפני שיצא לחופשת מולדת בלאס וגאס, פישר הודיע לראשי מכבי כי הוא מתכוון למצוא לעצמו קבוצה בליגה הטובה בעולם, אך נכון לעכשיו אף קבוצה לא הביעה התעניינות בשחקן.

פישר בחר שלא לקחת חלק בליגת הקיץ המקומית, אלא העדיף להצטרף למחנות אימון פנימיים של מספר קבוצות ודרכן לנסות ולהשיג חוזה לעונה הבאה. כאמור, עד כה המחנות לא הניבו פירות עבורו, ופישר לא זכה להצעה כלשהי שתסלול את דרכו ל-NBA.

על אף שנותר עוד פחות משבוע לסיום המועד בו יוכל להשתחרר מהחוזה במכבי תל אביב ולעבור לליגה של הגדולים באמת, נדמה כי לאנשי מכבי אין ממה לחשוש וכי בדיוק כמו אנדרסון ולאזמה נראה שגם מאמציו של פישר, שמחזיק בחוזה לעונה נוספת, יעלו בתוהו.

במכבי תל אביב לא מוטרדים מהאפשרות שפישר ישיג חוזה בימים שנותרו ומאמינים כי ישוב לישראל לעונה השניה שלו במדים הצהובים. למרות השנה המאכזבת של הקבוצה, לזכותו של פישר ייאמר כי הציג יכולת טובה ברוב שלבי העונה והיה לאחד השחקנים היציבים ביותר בקדר של פיני גרשון ועל הדרך גם חביב האוהדים.

דבר אחד בטוח, את הקבוצה אליה הוא חוזר בעונה הבאה הוא לא ממש יכיר. אחרי שכל הזרים מלבדו עזבו ועל הדרך גם כמה ישראלים בכירים, פישר יחזור לקבוצה חדשה כמעט לגמרי, אך גם לעונה עם ציפיות גבוהות הרבה יותר מהבחינה האירופית.

כזכור, בעונה שעברה נאלץ הסנטר להחמיץ את המשחקים החשובים של הקבוצה בשלב הטופ 16, זאת לאחר שהסתבך בקטטה במועדון המנדי'ס בתל אביב ונאלץ להחלים מהניתוח שעבר בפניו שדרש זמן החלמה של לא פחות משלושה שבועות.

מלבד פישר מתעסקים במכבי תל אביב גם בישיבת הדירקטוריון הגדולה שצפויה להיערך ביום שישי הקרוב ותעסוק גם בסכסוך הגדול בין כץ ואנשיו לבין יתר חברי הנהלת הצהובים, אבל לא רק פשרות ומחלוקות יידונו בישיבה.

בעלי המניות ייאלצו לאשר באופן סופי את התקציב של מכבי לעונה הבאה, משום שהוא טרם נסגר סופית בישיבה הקודמת שנערכה בארץ ובה נכח גם כץ עצמו.

נציגו של כץ, עו"ד יעקב לירז, סיפר היום ל-ONE על השתיקה הארוכה שפקדו על עצמם: "אנחנו עדיין בדממה תקשורתית כפי שגזרנו על עצמנו ואנחנו לא מתכוונים להגיב לשום דבר שנאמר או ייאמר כרגע. אנחנו לא נסחף למקומות בהם יגידו אחר כך שאנחנו רוצים להזיק למכבי, כי זה בדיוק להיפך, לכן יש דברים לפעמים שהשתיקה יפה להם אם אנחנו באמת רוצים להרגיע את הרוחות".