קרלוס ארויו (צילום: עדי בן ברון, מערכת ONE)
קרלוס ארויו. מה קרה לו? | צילום: עדי בן ברון, מערכת ONE

בלאגן במכבי תל-אביב: קרלוס ארויו הושעה מהקבוצה עד להודעה חדשה עקב התנהגות בלתי הולמת. גורמים במכבי סיפרו שההשעיה הגיעה אחרי מצבור של דברים כגון: יחס מתנשא של ארויו כלפי הצוות וכלפי שחקנים אחרים בקבוצה.

לפי דיווחים של שחקנים, הכל החל במשחק האימון של מכבי מול גליל\גלבוע (70:93 לקבוצה של קטש). ארויו התייבש על הספסל כל המחצית השניה. במהלך הזמן בו ישב על הספסל צחק והפגין התנהגות מזלזלת בקבוצה בעת מצוקה.

מנהל הקבוצה, גור שלף, העיר לארויו על התנהגותו ואז החלה החלפות מילים קשות בין השניים בהן בין השאר אמר ארויו לשלף: "אני שחקן NBA, איך אתה מעז לדבר אליי ככה?".

המאמן פיני גרשון שהגיע להפריד, ספג גם הוא מילים קשות מארויו. זאת לא הפעם הראשונה שארויו מתעמת עם שלף. גם באחד ממשחקי החוץ הקודמים היה עימות בין השניים ובקבוצה ידוע כי אין אהבה גדולה ביניהם.

הצוות המקצועי החליט לא לעבור על כך בשתיקה וזימן את ארויו לוועדת משמעת לאחריה הוחלט להשעותו.

גורם במכבי אמר: "אני לא יודע מה קרה לו, הוא התחרפן". גורם אחר סיפר: "ההתנהגות של ארויו מתנשאת כלפי כולם. השחקנים לא סובלים אותו, כולם מדברים על כך שבמדריד הוא שיחק בשביל הסטטיסטיקה שלו בגלל שהוא חושב על העונה הבאה ובהיותו דובר ספרדית, הוא מתכנן עריקה לליגה בספרד.

"יש גם שמועות חזקות שארויו נפגש עם אחת הקבוצות הבכירות בספרד בעת השהות של מכבי שם".

ארויו: "אני מצטער, התנצלתי בפני שלף ובפני חבריי לקבוצה"
בהתבטאות ראשונה מאז השעייתו, אמר קרלוס ארויו ל-ONE: "אכן היתה תקרית שאירעה עם גור שלף במהלך המשחק שלנו נגד גלבוע/גליל. אני נהגתי באופן שהוא לא מקובל כנגד גור שלף ועל ההתנהגות הזו אני מצטער מאוד. התנצלתי בפני גור ובפני חבריי לקבוצה בתום משחק האימון וגם בפני שאר חברי הקבוצה ואנשי ההנהלה.

"אני מודה כי נהגתי לא לעניין והסקתי מסקנות לא נכונות שהובילו אותי לנהוג באופן לא ראוי ועל כך אני בהחלט מצטער. אני מקווה ומצפה שההתנצלות שלי תתקבל, ואם פגעתי - אז הכוונה שלי מעולם לא היתה לפגוע. אני אוהב את מכבי ת"א, את חבריי לקבוצה ואת ההנהלה".

עוד אמר ארויו: "למעשה, גור שלף הוא אחד האנשים שלאורך הדרך עזרו לי ולמשפחתי יותר מכולם ועל כך אני מודה לו, הוא תמיד תמך בי ונתן לי ולמשפחתי להרגיש כאן בבית ומעולם לא היה לי משהו אישי נגדו".

על העתיד אמר הפורטו-ריקני: "אני אוהב את כל המערכת ואת האנשים במכבי ת"א ומקווה שאשוב להתאמן בהקדם עם הקבוצה על מנת שאוכל לעזור ברגעים קריטיים אלו של העונה ולהתעסק במטרות שלנו בהמשך. אני רוצה שוב להתנצל בפני אנשי המערכת של מכבי אם פגעתי ואני מודה שההתנהגות שלי לא היתה ראויה, אני רוצה לשים את הכל מאחוריי בזמן הקריטי הזה של הקבוצה. אני מרוכז ומחוייב כל כולי בהצלחה של מכבי ת"א בכל המטרות שלנו".

פיני גרשון, שרון דרוקר, גור שלף באימון (צילום: אמיר לוי, מערכת ONE)
שלף גרשון ודרוקר באימון. ימצאו בליבם מקום לסליחה? | צילום: אמיר לוי, מערכת ONE

כספי: "יהיה לי קשה לראות את גמר הגביע מהבית"
אחרי יומיים של חופש שקיבלו אחרי משחק האימון נגד גלבוע/גליל, שבו היום (חמישי) הצהובים להתאמן, עדיין בהדר יוסף, עקב גמר גביע המדינה. מכבי תל אביב התאמנה ללא ליאור אליהו שבנוסף לפציעה ממנה הוא מחלים חלה בשפעת ולא הגיע לאימון.

החדשות הטובות עבור הצהובים הן שעומרי כספי שנקע את הקרסול במשחק האימון ערך אימון כמעט מלא וככל הנראה יהיה כשיר למשחק ביום ראשון נגד נהריה במסגרת ליגת ווינר.

גם יניב גרין התחיל את האימון אך נטש אותו באמצע, הסנטר עדיין סובל מכאבים בכבו ולא ידוע אם יוכל לקחת חלק במשחק בנהריה.

מחר תשוב הקבוצה להתאמן בהיכל נוקיה וביום ראשון כאמור תתארח בעין שרה, האולם שעשה צרות רבות למכבי לאורך השנים ונגד הקבוצה שהדיחה אותה מגביע המדינה.

עמרי כספי אמר בתום האימון: “היו לנו כמה ימים לנוח ולנקות את הראש, היתה איזשהי עייפות ועומס שצברנו בתקופה האחרונה עם משחקי החוץ נגד ריאל וברצלונה והמשחק מול ירושלים. היה לנו טוב לנקות את הראש, עכשיו חזרנו לעבודה ומתכוננים לנהריה”.

עמרי כספי במדי מכבי תל אביב שוכב בדכאון על הפרקט (צילום: עודד קרני)
עמרי כספי על הפרקט. ב-HD יכאב יותר? | צילום: עודד קרני

כספי וחבריו יודעים שלנסוע לעין שרה זה לא המשחק האופטימלי שכן מכבי תמיד התקשתה באולם בנהריה: "אין ספק שזה לא קל, כולנו זוכרים שהם העיפו אותנו מהגביע, אבל זאת הזדמנות טובה להראות שהתבגרנו והשתפרנו. אנחנו קבוצה טובה עם שחקנים טובים, צריכים לחזור לעצמנו כקבוצה ולהראות מכבי אחרת".

על מצב הקרסול שלו אמר: "התאמנתי אימון כמעט מלא, עדיין כואב לי מאוד אבל כל הכבוד לצוות. לרפי, דגי וד"ר סרבו שעושים עבודה מדהימה והחזירו אותי לעמוד על רגליים אחרי כמה שעות שלא הצלחתי ללכת. אני מקווה שבמשחק כבר אהיה מאה אחוז".

כשנשאל כספי מי ינצח בגמר גביע המדינה בין חולון לחיפה אמר: "לא יודע להגיד, זה לא רגיל שאנחנו לא שם זה מאוד קשה לי באופן אישי לראות את המשחק כשאנחנו לא שם. אם זאת לא מכבי, זה לא כל משנה לי מי תנצח”.