עומרי כספי חוגג (צילום: עודד קרני)
עמרי כספי. סיים עם 22 נקודות | צילום: עודד קרני

מכבי תל אביב של פיני גרשון יישמה הערב (שני) את המשפט המפורסמם של רמי הויברגר מהסרט "מבצע סבתא". הויברגר סיפר בסרט שהמתכון להצלחה, הוא להתחיל הכי חזק, ולא לאט להגביר. הצהובים של גרשון עשו את זה במדוייק.

הרבע הראשון הסתיים ב-20 הפרש למכבי ולמעשה פתח את ההכנות של הצהובים לקראת אבלינו ביום חמישי. בשלב מסויים היה נדמה כאילו באימון המסכם, מכבי הזיעו יותר.

הרבע השני היה צמוד ובסיומו אף ניצחה ראשון לציון בנקודה (19:20) אבל הרבע השלישי היה "בומבה" ממנה כבר לא יכלו הדורסמנים להתאושש. הפער צמח ל-40 הפרש ברבע הרביעי והאוהדים דחפו את מכבי לעבר ה-50. זה אפילו הצליח.

לדורסמן, שהפעם האחרונה שלו בנוקיה הסתיימה עם צלחת אליפות, ידע בדיוק מה מחכה לו ולא היו לו כל ציפיות, אך השאלה היא הוא בנה על התעללות כזאת. הוא ראה אפילו את טריי סימונס, איתו חגג יחד את האליפות של חולון, קולע עליו בלי רחמים.

מכבי ערכה את כל ניסוי הכלים האחרון לקראת אבלינו, גרשון הרשה לעצמו לבדוק את ג'ייסון וויליאמס על הפרקט ואפילו דרור חג'ג' קלע במספרים דו ספרתיים.

רבע 1
הסל הראשון הגיע אחרי 55 שניות, וגם הוא לא ממש נכנס כי לאנג חסם את הכדור והדביק אותו ללוח. משם החלה מכבי לרוץ עם עומרי כספי שקלע גם שני הסלים הבאים והעלה את מכבי ל-0:6.

הכתומים לא הרימו ידיים מהר, שלשה של קונלי ונקודה מהקו של אבי סוכר החזירה את האורחים למשחק.

6:09 לסיום הרבע הראשון חזרה מכבי ליתרון של חמש נקודות כשעומרי כספי שוב ניצל חסימה מעל הסל של לאנג. גם בראון התעורר וצלף שלשה אבל רוברט קונלי לא ויתר והחזיר שלשלה משלו.

מכבי שמרה על פער חמש הנקודות וראשון לציון התקשתה בכדור העונשין.4:00 לסיום הרבע היה זה אליהו שהעלה את מכבי ל-10:19 ובורשטיין עם שלשה פער פער דו ספרתי.

מכבי המשיכה לשלוט בקצב המשחק וארויו על שלשה, ואחריו בראון עם עוד שלשה סגרו את הסיפור של הרבע הזה.

חצי דקה לסיום הרבע זה היה כבר 22 הפרש עם 15:37 ונראה היה כי מכבי פשוט עושים ככל העולה על רוחם.

רבע 2
הרבע השני נפתח כמו הראשון, כשהצהובים אפילו לא מזיעים וממשיכים להגדיל את הפער. 8:10 וגם דרור חג'ג' נכנס לסטטיסטיקה עם שלוש נקודות שהעלו את מכבי ליתרון של 19:43.

למרות שהיו קולות חלושים של ניסיונות של ראשון לציון לחזור עם שלשה של קונלי, מכבי הראתה שהצהוב הוא הצבע השולט בהיכל. אפילו טריי סימונס שנכנס, השתלב במהרה.

4:26 לסיום המחצית הראשונה עלתה מכבי ל-28:54. העבירה הקבוצתית הראשונה של מכבי ברבע הזה הגיעה 3:20 דקות לסיום הרבע, מה שהוכיח עד כמה מכבי באמת לא התאמצה כדי להגדיל את הפער.

בשתי הדקות האחרונות של הרבע, הצהובים של פיני גרשון החלו קצת לזלזל אבל לא היה מי שינצל את זה מהצד השני.

1:06 לסיום המחצית "צימצם" קונלי ל-34:56 למכבי, ועוד שלשה של פרחי הורידה את הקבוצות למחצית בתוצאה 37:56 למכבי.

רבע 3
הרבע החל עם 0:12 למכבי שחצתה את פער 30 הנקודות ו-5:59 לסיום הרבע זה היה כבר 39:68 למכבי, ובאופן רשמי נפתחה עונת הגרבג' טיים. הצהובים החלו לתת לקהל שהגיע למשחק הופעות בסטייל פיני גרשון כמו שכולנו מכירים והדאנקים החלו "לעוף" לכל הכיוונים

יניב גרין חגג מתחת לסל, השחקנים של ראשון לציון היו מוכנים לשלם כדי שהמשחק ייגמר כבר, ו-3:00 דקות לסיום הרבע זה היה כבר 46:83 למכבי.

1:06 דקות לסיום והסיכול הממוקד נמשך. מכבי העלתה ל-40 נקודות יתרון עם 48:89.

אפילו ג'ייסון וויליאמס נכנס למשחק כדי לרשום לעצמו עוד דקת משחק בליגה.

היה נדמה כי מכבי תל אביב ממשיכה להילחם כאילו המשחק צמוד, כך גם עצביו של פיני גרשון על הספסל. הרבע השלישי הסתיים עם 50:90.

מיקי דורסמן משלב ידיים (צילום: עודד קרני)
מיקי דורסמן לא יכול היה לעשות כלום | צילום: עודד קרני

רבע 4
מכאן והלאה הדבר היחיד שעניין את אוהדי הכדורסל שהיו באולם היא האם מכבי תל אביב תצליח ל"עגל" את ההפרש ל-50.

מכבי ניצלו את הזמן כדי להתאמן על תרגילים לקראת אבלינו. 7:09 דקות הוליכה מכבי 54:98 ומיקי דורסמן לקח פסק זמן. כנראה רק לתת לשחקנים שלו להתאושש מהמכות.

גם פסק הזמן הזה מן הסתם לא עזר לראשון לציון והיה נדמה שכואב לפיני גרשון לראות את הקבוצה של דורסמן כמו שהיא נראית. הוא שלח לפרקט את באטיסטה והשאיר את וויליאמס, שני שחקנים חלודים שהתרומה שלהם העונה היתה מזערית.

ברבע הזה אפילו דרור חג'ג' חגג עם 9 נקודות ללא החטאה. 3:04 לסיום הוליכה מכבי 67:108 ורק שמעון מזרחי, כמו שמעון מזרחי, נראה מוטרד.

חצי דקה לסיום קלע סימונס את שתי הנקודות שלו והעלה את מכבי ל-41 הפרש, אבל גילי מוסינזון סיים את ההשפלה עם סל שהוריד את ההפרש ל-39, ניצחון של מכבי.