גיא גודס מאמן הפועל ירושלים (צילום: גיא בן זיו, מערכת ONE)
גודס. י-ם התאוששה מהגביע | צילום: גיא בן זיו, מערכת ONE

  הפועל ירושלים התאוששה הערב (שבת) מהתקופה הלא טובה שלה כשניצחה במלחה 85:92 את בני השרון במסגרת המחזור ה-14 בליגת ווינר. בעקבות הניצחון, ירושלים חזרה למקום הראשון לפחות עד למשחקה של מכבי תל אביב בנהריה.

הירושלמים, שהגיעו לאחר הפסד למכבי חיפה בחצי גמר גביע המדינה ותבוסה למכבי ת"א בהיכל נוקיה שהורידה אותם מהמקום הראשון, לא התקשו מול חניכיו של אריאל בית הלחמי, ששיחקו ללא קוקי בלצ'ר, אורי יצחקי ושון מונסון.

לאחר 14 מחזורים, ירושלים נמצאת במקום הראשון עם מאזן של 12 ניצחונות מול 2 הפסדים. לבני השרון שבמקום הרביעי 8 ניצחונות ו-5 הפסדים.

רבע ראשון - 11:27 לירושלים

המשחק במלחה יצא לדרך. לאחר איבוד של טפירו ירושלים עלתה על הלוח עם 0:2. בני השרון התקשתה לקלוע, ורוט קבע 0:5 עם שלשה. עוד שתיים של ווטסון מהקו וירושלים כבר ב-0:7. מתפרצת של י-ם הסתיימה בעוד שתיים של ווטסון ופסק זמן של בית הלחמי.

אחרי 3 דקות רובי קלע שתיים ראשונות לבני השרון, אבל סניד הגיב מהר. המשחק קיבל קצב ריצה וירושלים עלתה ל-4:13. שלשה של ארז כץ הורידה קצת את ההפרש, אבל סניד ענה עם סל ופאול. ירושלים המשיכה לרוץ, ופאוול ונעימי העלו את המקומיים ל-9:23 מול בני השרון, שלא מצאה פתרונות. עד לסיום הרבע התמונה נמשכה, כשרוט עם שתי קליעות עונשין מוצלחות קבע את תוצאת הרבע החד צדדי - 11:27.

רבע שני -32:51 לירושלים

שון ג'יימס פתח את הרבע עם שלשה שצימקה ל-27:14, אבל נעימי החזיר בשלשה מהעבר השני. רובי קלע עוד שלשה, מטווח של 9 מטרים, ושוב ירושלים מצאה תשובה עם סל ועבירה של פאוול, שהחטיא מהעונשין.

רובי איפס את היד וצימק עם עוד שלשה ל-32:20. סניד איבד כדור, וגודס החליט לקחת פסק זמן לפני שהמשחק בורח לו. ירושלים חזרה מפסק הזמן עם סל של פאוול, ובני השרון עם 2 קלות צימקה ל-34:22.

אריאל בית הלחמי (צילום: עודד קרני)
בית הלחמי. בני השרון לא הובילה פעם אחת במשחק | צילום: עודד קרני

טפירו מצא את שון ג'יימס שסיים בדאנק נהדר ובני השרון רק ב-10 הפרש. רובי הוסיף עוד נקודה מהעונשין, ובני השרון, שכבר היתה בתנופה, חטפה כדור ומיד איבדה אותו - ונענשה בסל של ווטסון ועבירה. האורחים חזרו לסורם ושרון ששון העניש במתפרצת - 25:39 לאדומים. מורן רוט השתלט על כדור אבוד, ושרון ששון תפר שלשה, שנענתה בשלשה של כץ - 28:42.

ירושלים קלעה עוד 4 נקודות ועלה ל-18 לפני שבני השרון צימקה בשלשה, אבל נעימי תפר שלשה מהפינה וירושלים ב-31:49. עד לסיום המחצית ירושלים קלעה עוד שלוש נקודות לעומת אחת של בני השרון והקבוצות ירדו להפסקה ב-32:51.

רבע שלישי - 60:72 לירושלים

בני השרון פתחה עם 6 נקודות רצופות את הרבע השלישי וצימקה ל-51:38. אבל ירושלים התעשתה וחזרה ל-40:57, בעיקר בגלל דקות טובות של טימי באוורס. ג'יימס קלע 2, אבל ירושלים השיבה ב-2 מהקו. רוט ובאוורס פתחו מבערים ועלו ל-42:61 במתפרצת.

האורחים הגיבו ב-7 נקודות רצופות לאחר דקות טובות של רובי והפער שוב צומק, ל-49:61. גיאגודס הזעיק פסק זמן, וג'יימס קלע עוד 2, אבל ירושלים ענתה בשלשה ועוד חטיפה של באוורס שסידר אסיסט לפאוול - 51:66. בני השרון אמנם קלעה שלשה, אבל סניד ובאוורס דאגו להשאיר את האדומים בטווח ביטחון- 56:70. עד לסיום הרבע בני השרון הצליחה לצמק מעט את ההפרש וירדה בפיגור סביר, 60:72.

רבע רביעי 85:92 לירושלים

ירושלים פתחה עם דאנק של פאוול לאחר החטאה של ג'יימס מהעבר השני. האורחים הגיבו בשתיים, אבל נעימי שם שלשה מהעבר השני. בני השרון הקטינה ל-65:77 ורוט קלע שוב מטווח השלוש לאחר התקפה יפה של הירושלמים. המשחק הפך לסוג של גארבג' טיים, כששתי הקבוצות קולעות לסירוגין. קצת פחות מחמש דקות לסיום, טפירו עשה 4 נקודות בהפתקפה עם שלשה ופאול שצימקו ל-84:72.

ירושלים התעקשה להחזיר את בני השרון למשחק ולאחר מספר איבודי כדור של האדומים בני השרון צימקה ל-86:77. טפירו החטיא שלשה, אבל ג'יימס לקח ריבאונד וסחט עבירה, ממנה קלע רק נקודה. באוורס הלך לקו וקלע רק אחת, וטפירו צימק ל-87:81 בשלשה.