קרלוס ארויו (צילום: יעל מרגלית, מערכת ONE)
ארויו. ינסה לתקן את הרושם הרע | צילום: יעל מרגלית, מערכת ONE

לאחר ההפסד במחזור הפתיחה של היורוליג לציבונה זאגרב ולא פחות משבעה הפסדים במשחקי ההכנה, ערכה הערב (שבת) מכבי תל אביב אימון מסכם לקראת המשחק מחר בערב נגד גליל/גלבוע במסגרת המחזור הראשון של ליגת ווינר.

כזכור, רק לפני כשבוע וחצי גברה גליל/גלבוע על מכבי במסגרת גביע ווינר. במצב רגיל לא היו מייחסים במכבי חשיבות רבה למשחק זה, אבל התוצאות הגרועות עד כה והיכולת הלא מרשימה בלשון המעטה שמפגינים הצהובים הופכים את המשחק לקריטי עבור אפי בירנבוים וחניכיו.

הלחץ במכבי הוא אדיר ובירנבוים יודע שמכבי חייבת להתחיל להתחבר ולנצח כמה שיותר מהר, מכיוון ששעון החול אוזל והפסד מחר עלול לגרום לזעזועים גדולים מאוד במועדון. למרות התקופה הלחוצה התפנו שחקני הקבוצה לאחר האימון להצטלם ולאחל מזל וטוב לעשות ילדים שהגיעו להצטלם עם השחקנים לכבוד חגיגות בר המצווה.

מאמן הצהובים, אפי בירנבוים: "זה משחק ליגה ראשון ואנחנו צריכים לנצח. נשתדל לפתוח את העונה טוב ואני מקווה מאוד לנצח. כל המפתחות למשחק אצלנו, אנחנו קבוצה יותר טובה. גליל, כמו הרבה קבוצות שמשחקות נגד מכבי, עושה הרבה קונצים. יש הבדל גדול בין המשחקים באירופה למשחקים בארץ ואנחנו נצטרך להסתגל לזה. אנחנו צריכים לדעת כמה שיותר מהר להביא את הדברים הטובים שלנו, גם כשהמשחקים הם שונים לגמרי".

על קרלוס ארויו אמר המאמן: "אנחנו עושים כל מאמץ כדי שהוא יהיה טוב. לי היו את התשובות בראש כבר אחרי המשחק ביום חמישי". לגבי הרוטציה הוסיף: "אנחנו נראה מחר לפי המשחק איך תהיה הרוטציה. רוטציה של 9-10 שחקנים היא ארוכה, אבל אנחנו נראה לפי המשחק. אסור לשכוח שיש את החוק הרוסי וצריך לשנות לפי עמדות מסוימות. בתור משחק ליגה ראשון אני מקווה שכל הבחורים שלנו יהיו דרוכים כמו שצריך ושנוכל לפתוח את העונה כמו שצריך".

לגבי השתלבותו של מרכוס בראון אמר בירנבוים: "כמו תמיד, זה לוקח זמן, אנחנו מכירים אותו והוא צריך להכיר אותנו. הדברים שהוא עושה והיכולות שלו ידועות, אבל הוא צריך להכיר יותר את השחקנים ואת שיטת המשחק, זה מסוג השחקנים שכולם מכירים אותו".

המאמן הוסיף: "לדעתי אין עוד קבוצה בעולם שיש עליה כ"כ הרבה סקאוטינג, אבל מה שחשוב זה שהשחקנים יגיעו הכי מוכנים הכי חדים שהם יכולים ויוציאו לפועל, כי בגדול אין אף מאמן שלא מכיר את החולשות ואת נקודות התורפה של כל שחקן ולכן קבוצות מנסות להתקיף את מכבי על החולשות שלה ולכן אנחנו צריכים להיות ביחד, גם מבחינה מנטאלית וגם מבחינה מקצועית וכקבוצה לעזור אחד לשני להביא את הדברים הטובים".

הפורוורד ליאור אליהו הוסיף: "זה משחק הליגה הראשון ואנחנו רוצים לנצח אותו. כמובן שאחרי ההפסד ביום חמישי, אף אחד לא רוצה להפסיד גם בראשון. אנחנו רוצים להגיע עם ביטחון ובמצב טוב לקראת המשחק ביום חמישי ואני מקווה שזאת תהיה התחלה טובה בליגה. אם נתייחס יותר מדי ללחץ, אז נסבול מזה. אנחנו כרגע מעדיפים להתרכז בכדורסל ולהתאמן קשה. מחר חובה לנצח את המשחק ומשם ממשיכים הלאה".