גיא פניני בנתב"ג (צילום: מיכה בוננו, מערכת ONE)
פניני. ביטחון יש | צילום: מיכה בוננו, מערכת ONE

נבחרת ישראל בכדורסל המתכוננת לאליפות אירופה תמריא מוקדם בבוקר (אור לשני) לספרד שם תערוך טורניר הכנה בהשתתפות ספרד, פ ומחנה אימונים בעיר סראגוסה.

נבחרת תצא עם 14השחקנים שנסעו גם ללונדון, כלומר ללא יוגב אוחיון ואורי קוקיה. עדיין לא ברור האם כוכב ספרד פאו גאסול ייקח חלק באחד המשחקים, נכון לעכשיו הוא צפוי להצטרף לנבחרתו ולשחק באחד מתוך שני המשחקים מול ישראל.

קודם לנסיעה, ערכה הנבחרת אימון בישראל ולאחריו אמר המאמן צביקה שרף: "מהיום שחזרנו מלונדון עבדנו מאוד קשה אנחנו יוצאים לספרד לערוך אימונים ומשחקי אימון. בשלישי מול פולין, ברביעי מול ספרד, נחזור וישארו לנו חמישה ימים ברוטו ליציאה לפולין, אנחנו נוסעים עם אותם 14 שחקים שנסעו ללונדון.היו שני אימונים מצוינים. יש לנו אינפורמציה על היריבות שלנו בפולין. אני מעריך שגם אחרינו עוקבים, אני ישן ומתעורר עם יוון, מקדוניה וקרואטיה".

רביב לימונד, התייחס ליריבה המאיימת בטורניר ההכנה: "אנחנו ספורטאים ותחרותיים ואוהבים לשחק נגד הכי טובים לא מפחיד לשחק נגד ספרד זה טורניר הכנה לנבחרת וננסה להפיק את המיטב, אני בשביל הנבחרת לא חשוב מה ייעדו לי אני רוצה את הצלחת הנבחרת.

גם גיא פניני לא נשמע חושש מדי, "עם כל הכבוד לספרד יש לנו את המטרות שלנו אנחנו נוסעים לעבוד, להשתפר ואפילו לנצח את ספרד. אם גאסול ישחק יש לנו את יניב עידו וליאור יתן גוף יהיה בסדר".

יותם הלפרין, התייחס אף הוא לטורניר: "אנחנו יוצאים לטורניר קשה, המשחק מול ספרד הוא אינדיקציה טובה בשיבלנו לראות איפה אנחנו עומדים. אנחנו מתחילים להתקרב למטרה שלנו נמשיך לעבוד קשה ואנחנו מקווים לעשות משחקים טובים".

לאחר האימון החל אימונה של הפועל אוסישקין לעיני קהל רב, צביקה שרף הגיב על הצירוף של מתן נאור להפועל אוסישקין: "אני חושב שזו פעולה נכונה בטח שלהם, מראה על רצינות ועל מחשבות לטווח ארוך, כנראה שההצעות בליגה הראשונה לא כל כך גבוהות. אני חושב שזו החלטה מצוינת מבחינתם, הוא כנראה עשה את השיקולים הנכונים ואני מאחל לו בהצלחה.