יניב גרין באימון הנבחרת (צילום: עודד קרני)
גרין. שרף בונה עליו | צילום: עודד קרני

בחלוף שבוע של אימונים אינטנסיביים במחנה שנערך בעין גדי, המריאה הבוקר (שני) נבחרת הכדורסל של ישראל למחנה אימונים נוסף, בהולנד, כחלק מהכנותיה לקראת אליפות אירופה 2009.

הנבחרת תערוך בשבוע הקרוב שלושה משחקי אימון מול נבחרות גרמניה והולנד, במטרה לבחון את כושר המשחק של השחקנים וכן לבדוק הרכבים שונים לקראת ההמשך.

מי שסובל מפציעה בגבו אך בכל זאת הצטרף לחבריו במחנה הוא יניב גרין שכמעט ולא נטל חלק באימוני הנבחרת מאז שבה להתאמן, אך צפוי להשתלב באימונים בהולנד בקצב אישי אשר ייעדו לו בנבחרת.

מאמן הנבחרת, צביקה שרף, סיפר על המטרות שהציב מהמחנה הקרוב ועל הנקודות עליהן יעבוד עם שחקניו בשבוע הקרוב: "אנחנו נוסעים להולנד לשבוע אינטנסיבי של משחקים ואימונים, אנחנו צריכים לעבוד לפי התוכניות המצוינת שהתחלנו בעין גדי.

"יש לנו משחקי אימון שלא התוצאה חשובה בהם אלא איך נשחק ואיזה הרכבים יפתחו, לא עבדנו עד עכשיו מספיק על הגנה, שמנו דגש על משחק מהיר ותנועות התקפה, במחנה הזה צריך להתייחס למשחק ההגנה".

כמו כן לאור פציעתו של גרין שכלל לא התרחשה על הפרקט הוסיף המאמן כי: "אני מקווה שנחזור מהמחנה בלי פציעות כי שחקנים שעובדים בכזו צורה אינטנסיבית חשופים יותר לכך".

לגבי גרין הוסיף שרף: "צריך לשמור עליו כי הוא שחקן מפתח במשחק הפנים שלנו, אין לנו שחקן עומק עם ניסיון כמו שלו ולכן הוא חשוב לנו. יש לו יכולת ריבאונד מצוינת וכיאה ליניב שאנחנו מכירים בקיצים האחרונים, לאט לאט נביא אותו בכושר שיא לאליפות ונקבל ממנו את מה שאנחנו מצפים".

בורשטיין: "יש בנבחרת הרבה שחקנים צעירים"

קפטן הנבחרת, טל בורשטיין, כבר מתחיל להרגיש את האחריות הגדולה שנפלה בחלקו ולפיכך בחר להתייחס דווקא לשחקני הנבחרת והעבודה הקשה שלהם: "החבר'ה מתאמנים חזק וזה חלק מהגיבוש שלנו. זו נבחרת די חדשה, יש הרבה חבר'ה צעירים שלא היו בנבחרות הקודמות".

מורן רוט הוסיף: "היה מחנה מצוין, עבדנו קשה מאוד ובצורה אינטנסיבית, יש חיבור טוב בין השחקנים, כולם נהנים להגיע לנבחרת ואני מקווה שנמשיך ליהנות כך גם הלאה. יש שילוב טבעי וטוב בין הצעירים לוותיקים וכולם יעשו הכי טוב בשביל הנבחרת".

החזרה לאימונים אחרי תקופה ארוכה של פגרה, ניכרה על השחקנים באימוני הפתיחה אך במהלך הימים האחרונים ניתן היה לראות שיפור משמעותי בכושר הגופני, "אחרי חמישה אימונים מתחילים כבר להרגיש את הגוף, היו כאבים בהתחלה אבל עכשיו כבר מתחילים להרגיש יותר טוב", אמר רוט.

כמו כן התייחס רוט גם לשאיפות מהמחנה בהולנד: "אנחנו הולכים סוף סוף לשחק משחקי אימון ולראות איפה אנחנו עומדים מול נבחרות אחרות, צריך להשתפר ולהיכנס לכושר טוב כדי שנגיע הכי מוכנים שאפשר לאליפות אירופה".

אורי קוקיה סיכם אף הוא את השבוע האחרון: "כרגע יש אווירה מצוינת בנבחרת והמחנה בעין גדי היה מאוד נחמד ככה שאני בטוח שזה ימשיך, צריך עוד להכיר אחד את השני כדי שנעבוד טוב יותר ביחד".

לגבי המטרות העתידיות יותר, פולין בחודש ספטמבר, אמר קוקיה: "צריך לראות מה יהיה במשחקי האימון ואיך אנחנו נראים/ אחר כך המאמנים יציבו את המטרות, אני חושב שצריך לשאוף כמה שיותר גבוה".