ארז מרקוביץ' עם מסכה (צילום: מערכת ONE)
רצה לשחק כמה שיותר. מרקוביץ' | צילום: מערכת ONE

בהפועל ירושלים קיבלו באכזבה את ההפסד 108:92 לעירוני רמת גן ועכשיו כבר ברור שעוברת על הקבוצה תקופה רעה.

ירושלים, שעל הנייר היתה אמורה לנצח את הבחורים של עמיר עוזי, היתה חלשה לאורך רוב שלבי המשחק ופיגרה כמעט בכל שלב.

מייק הלמס, שסיים עם 35 נקודות ו-5 אסיסטים, אמר לאחר המשחק: “לא היה לנו קל, אבל בליגה שלנו אפשר לנצח כל קבוצה. אנחנו עדיין מקווים שנוכל להיכנס לפלייאוף העליון, אין ספק שעובר עלינו משהו טוב לאחרונה ואני מקווה שנמשיך ככה".

עוזר מאמן ירושלים, מתן חרוש: “מה שקרה כאן זה שהראנו רפיון מסוים בהגנה כבר מהרבע הראשון. אני חושב שלפתוח עם 27 נקודות ברבע הראשון במשחקי חוץ זה בעייתי. הפסדנו במשחק בהגנה".

בקשר להתנהגותו של מרקוביץ', שזרק את המסיכה שלו כשהוחלף ולא קם לפסק הזמן, אמר חרוש: “כל שחקן רוצה לשחק כמה שיותר, זה טבעי לגמרי".

מורן רוט: “אנחנו צריכים להבין שבלי הגנה לא נגיע למקומות שאנחנו רוצים להגיע אליהם, הצבנו לעצמנו מטרה – לקבל 70 נקודות וקיבלנו 40 יותר. אנחנו צריכים להבין שאנחנו הפועל ירושלים ואנחנו במקום השני בליגה וכל קבוצה שתשחק נגדנו תרצה מאוד לנצח. אני מקווה שנגיע לפלייאוף עם יתרון ביתיות, ההגנה היא שם המשחק".

המאמן המנצח, עמיר עוזי: “זה ניצחון גדול שלנו, אנחנו בדרך הנכונה, אבל שום דבר לא נגמר. המטרה שלנו היא מקומות 1-8 ולשם אנחנו שואפים. אני מקווה מאוד שהניצחון הזה לא יסיט אותנו מהמטרה. מאז שהגיעו למונט ג'ונס ואדריאן הנינג, אנחנו מספיק חזקים כדי להתמודד בליגה".

יעקב ג'ינו: אנחנו בדרך לרדת ליגה

מאמן עירוני נהריה, יעקב ג'ינו: “עמדנו בכבוד עם היריבה, השחקנים הראו רצון של ספורטאים, אבל עדיין ראו שלא התאמנו השבוע. ראיתי את זה על השחקנים בכל הזדמנות. הבנתי שלא יהיה לנו אוויר, ובגלל זה הימרתי על השלשות שלהם עם הגנה אזורית".

"את רוברט רוטברט אני לא משחרר, הוא הפוטנציאל הישראלי הגדול הבא ל-NBA לדעתי. אתם לא מבינים, אבל הקבוצה הזו בדרך לרדת ליגה. לעיר הזו חשוב שתהיה קבוצה ואני לא רוצה לחשוב שהיא תתפרק".

"קיבלנו עד עכשיו רק שליש מהמשכורות, אני לא עוזב ולא מתכוון לעזוב. זה הטבע שלי וזה המקצוע שלי. יש לי אחריות הורית ואם צריך להישאר ולהביא גם את הילדים שלי שישחקו, אני אעשה גם את זה".

שחקני נהריה סירבו כולם להתראיין, מלבד רוברט רוטברט, שאמר במסיבת העיתונאים: “זה אולי קשה לשחק אחרי שבוע ללא אימונים ובמצב הנוכחי, אבל זה לא כל כך קשה, כי אנחנו משחקים כל החיים שלנו ולא שכחנו את זה. הייתי במצבים כאלו, לצערי כמעט בכל עונה ששיחקתי עד עכשיו".

"מאוד קשה לי שהקבוצה מתפרקת כי אני מאוד אוהב אותה. אני רק חושב על איך לפרנס את אשתי ואת הילד שבדרך. אשקול כל הצעה, אבל אני רוצה להישאר בנהריה כי אני צריך לחשוב קודם כל על המשפחה שלי. זה מה שבן אדם במצבי היה עושה".

המאמן המנצח, אריאל בית הלחמי: “סך הכל עשינו ניצחון חשוב. בחצי הראשון שיחקנו טוב מאוד בהתקפה, אבל נקלענו קצת לבעית עבירות. בחצי השני היתה לנו בעיה של איבודי כדור ונתקענו בהתקפה".

"למרות זאת אני שמח שחזרנו לנצח ועוד יותר שמח שקיבלנו חזרה את קוקי. אני מכיר את הסיטואציות האלה וידעתי ששחקני נהריה ישחקו. יש להם סגל מצוין ושחקנים לא עולים עם כסף בכיסים. אנחנו לא אוהבים את חוסר היציבות, אבל אי אפשר לחבר את הקבוצה כשיש מכת פציעות".

"אוגונה משחק פצוע, וקוקי, שהיה חסר לא מעט, הוא שחקן שמחבר אותנו. אני מקווה שפעם אחת יהיה לי חודש שכל השחקנים בריאים, ונעשה את מה שעשינו כשהגעתי לקבוצה בתחילת העונה".

יו"ר מנהלת הליגה, אבנר קופל, שנכח במשחק: “יש בעיה בנהריה, בעיה זמנית ולדעתי היא תיפתר באמצעות זה שישחררו שחקנים. לצערי לקחו תקציב גבוה יותר ממה שהיה מובטח מהספונסרים, עקב המצב הכלכלי. אני מאמין שתוך יומיים-שלושה הדברים יתבהרו ונהריה תמשיך להיות קבוצה".

רוחמה אברהם, אבנר קופל וראלב מג'אדלה (צילום: עודד קרני, 2תכניות Mako)
מאמין שנהריה תישאר בליגה. קופל | צילום: עודד קרני, 2תכניות Mako

"אני יודע שראש העיר עובד באופן אישי למען העניין הזה וגם ההנהלה שהיא די מסורה. קורים דברים כאלו, וכשזה קורה, צריך לדעת איך לצאת מזה. ההצהרה שלי היא שנהריה תישאר בליגה, אולי קצת יותר מכווצת, אבל אני מקווה שנראה אותה עוד כמה שנים בליגה".

קופל, שפועל רבות מאז היוודע על הבעיות בנהריה, נפגש עם ראש העיר, ג'קי סבג, בניסיון לגבש תכנית הבראה לקבוצה. ראש העיר צפוי לתמוך בתכנית בהמשך השבוע.