רענן כץ בהיכל נוקיה (צילום: עודד קרני)
רענן כץ. נשאר במכבי | צילום: עודד קרני

יומיים אחרי שהציב אולטימטום לשאר שותפיו בנוגע למכירת חלקו במכבי תל-אביב, רענן כץ הודיע היום (חמישי): אני נשאר במועדון.

"חלון הזמן נסגר – ההצעה שלי למכירת המניות איננה עוד בתוקף", אמר כץ כשעה לפני שאמור היה לפוג האולטימטום שהציב.

"לא באתי למכבי כדי להרוויח כסף ומכבי איננה קרש קפיצה עבורי לשום דבר אחר, אין לי שום אינטרס אחר במכבי מלבד טובת הקבוצה", הוסיף כץ, "היה לי חשוב לשים את רעיון הרכישה על השולחן כדי שאפשר יהיה להתקדם הלאה.

"צריך להתמקד מעכשיו בעשיית הסדר במכבי ובהבטחת עתידה של הקבוצה לשנים הבאות". עוד הוסיף רענן: "אינני מנהל את עסקיי באופן בו מתנהלת מכבי".

ומה הלאה? למרות מערכת היחסים העכורה עם שאר שותפיו במכבי ת"א, כעת מתכוונים בצד של כץ להתחיל את העונה הקרובה במועדון הצהוב כרגיל כשעל סדר היום שינוי אופן הניהול בו מתנהת הקבוצה, והכנסת שינויים שיהיו רלוונטים לראות עיניו של הבוס ממיאמי.

לפיכך כבר בשבוע הבא מתכן רענן מהלכים ראשונים ב"דרכו החדשה במכבי" כשגולת הכותרת מבחינתו היא שהקבוצה תתחיל להתנהל בצורה שקופה ומסודרת על-מנת להבטיח את צמיחתה ושגשוגה בשנים הבאות.

אמיר דן, יועץ התקשורת של רענן כץ, אמר בנושא: "הוכחנו את מה שידענו כל הזמן – בעלי המניות האחרים לא קיימו שום מו"מ רציני".

אחד מבעלי מכבי ת"א, דייויד פדרמן, אמר ל-ONE: "אנחנו הצענו לו את מה שהצענו לו, כל יחסי הציבור שהם עושים בימים האחרונים זו החלטה שלהם.

"אנחנו אמרנו לרענן בצורה ברורה לגמרי מה שאנחנו מציעים לו ושהוא יקבל את כל הכסף שמגיע לו והוא לא הסכים, אז מספיק עם המניפולציות". על כך שהחליט רענן להישאר אמר פדרמן: "שיישאר".

יו"ר מכבי, שמעון מזרחי, אמר: "אני יכול להגיד רק דבר אחד - שמו"מ מנהלים בתום לב ובידיים נקיות ולא כשצד אחד עומד עם סטופר ואולטימטום".