איגוד הכדורסל צפוי להעמיד לדין את מכבי ת"א וגיא פניני. זאת בעקבות העובדה שהצדדים ניהלו מגעים כשהשחקן היה תחת חוזה בהפועל ירושלים.
מהפועל ירושלים נמסר בתגובה: "ידוע לנו על כוונת האיגוד אך אנחנו לא צד בעניין. הדברים הם בין האיגוד למכבי תל אביב ולשחקן. מבחינתנו שום דבר לא השתנה. גיא פניני הוא שחקן הפועל ירושלים בעונה הקרובה".

רענן כץ, שמעון מזרחי ודיוויד פדרמן (צילום: עודד קרני)
כץ מזרחי ופדרמן. מכבי תועמד לדין | צילום: עודד קרני


גיא פניני חתם על חוזה ל-3 שנים במכבי תל-אביב, שיחל בעונת המשחקים 2009/2010. בשל סעיף בחוזהו הנוכחי, לא יכול היה פניני לשחק בתל-אביב בעונה הקרובה (או בכל קבוצה אחרת בישראל), ולכן נחתם החוזה לשנה הבאה, בהנחה שבשנה הנוכחית ימצא השחקן קבוצה באירופה.
כעת, משלא עבר לאירופה ולא שוחרר מקבוצתו הפועל ירושלים, נדמה כי פניני מחזיק בחוזה כפול. לשנה הקרובה בירושלים ולשנה הבאה בתל אביב.

עו"ד רונן ויינברג, היועץ המשפטי של מנהלת הליגה בכדורסל ובעברו יועצו של איגוד הכדורסל, הסביר את הבעיה העקרונית, בלי להתייחס למקרה המדובר: "יש סעיף מפורש בתקנון משחקי האליפות של איגוד הכדורסל שמתייחס לנושא, סעיף 10, ואוסר על קבוצה לנהל משא ומתן עם שחקן שנמצא תחת חוזה בקבוצה אחרת".


"כמו כן, יש תת-סעיף ספיציפי שאוסר על קבוצה לקיים התקשרות אל מול שחקן שאינו רשום בשורותיה", הוסיף.
בירושלים החליטו בשלב הראשון לבקש חוות דעת משפטית מן האיגוד בנושא. במכתב שהועבר לאיגוד תוארה השתלשלות העניינים בפרשה עד כה, ולאור סעיף 10 בתקנון משחקי האליפות של איגוד הכדורסל נתבקש האיגוד להתייחס לעובדה כי מכבי ת"א ביצעה התקשרות אל מול השחקן כשהוא עדיין תחת חוזה בקבוצתם.

בהכנת הידיעה סייע גילעד פולדש