(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
בנדר. עוד ימצא את המקום שלו? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
בנדר. עוד ימצא את המקום שלו? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

ההפסד הביתי הראשון (והיחיד) של מכבי תל אביב ביורוליג בעונה שעברה הגיע רק במחזור ה-22, אי שם בינואר 2020. זה היה בעולם שלפני הקורונה, כשרק ענקית כמו ריאל מדריד הצליחה איפה שכמעט כל קבוצות היורוליג נכשלו. פאסט פורוורד לחודש אוקטובר - מגיפה עולמית משתוללת, ההיכל נותר דומם ואלופת ישראל טועמת את טעם ההפסד הביתי כבר במחזור השלישי, 85:82 לבאיירן מינכן.

געגועים לאייסי?
במסיבת העיתונאים שלפני המשחק, אמר יאניס ספרופולוס, ובצדק, שגורל העונה הזאת לא יוכרע על כדורסל בלבד. אבל המשחק אתמול הוכרע בעיקר על כדורסל, בדגש על ההגנה. ולדימיר לוצ'יץ' ופול ציפזר עשו ככל העולה על רוחם, צלפו מכל עבר, והובילו את באיירן לחוף מבטחים. המכנה המשותף: שניהם בעמדה מספר 4. עמדה שמבחינה הגנתית מסתמנת בינתיים כחוליה החלשה של מכבי מודל 2020, עם דראגן בנדר שעדיין לא מחובר לקבוצה וזקוק לעוד לא מעט זמן, ועם אנג'לו קלויארו שאמנם שומר טוב, אבל יש רק אחד ממנו.

"הסלים הגדולים שהם עשו היו בזריקות, זה לא שהיה איזה חור בצבע או התרשלות בעמדות הפנים", הסביר יאניס ספרופלוס בסיום. "אני לא חושב שיש לנו בעיה בעמדה הזו, התפוקה שהם נתנו נובעת מכך שכל ההגנה לא עבדה באופן כללי. עם ז'יז'יץ' לא שיחקתי ברבע האחרון כי החלטנו על חילופים בהגנה וחשבתי שהאנטר מתאים יותר להגנה כזאת. בנדר איתנו רק עשרה ימים, עד לפני שבועיים הוא עשה רק אימונים אישיים. אני מאמין בו והוא עוד ימצא את המקום שלו. צריך לזכור שאנחנו רק שישה שבועות ביחד אבל אני לא מתרץ. העונה עוד ארוכה".

סקוטי ווילבקין אמר: "עשינו להם חיים קלים מדי וכשניסינו לשים להם יד בפרצוף הם כבר התחממו והצליחו לקלוע. ירינו לעצמנו ברגל אחרי שכבר חזרנו ולא הצלחנו למצוא את הקצב לחלקים גדולים מדי של המשחק. באופן אישי לקחתי רק זריקה אחת במחצית הראשונה ובמחצית שנייה עליתי יותר אגרסיבי".

צריכים זמן (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
צריכים זמן (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

נתון קשה לאיבוד
גם לאיבודי הכדור היה חלק גדול בהפסד. 18 כאלה היו בשלושת הרבעים הראשונים, ולמרות שברבע האחרון מכבי לא איבדה ולו כדור אחד, זה כבר היה מעט מדי ומאוחר מדי. ספרופולוס התייחס לנושא ואמר: "לא היינו מרוכזים ולכן איבדנו המון וזה עשה לנו המון בעיות בהגנה כי גם לא ירדנו נכון להכנה אחרי האיבודים. זה הכל חוסר ריכוז. הדבר היחיד שאני לוקח זה את העובדה שנלחמנו עד הסוף. אם היינו מנצחים זאת הייתה גניבה".

ווילבקין סיכם: "כקבוצה עדיין לא הצלחנו להבין איך לשחק ביחד. זה לא אשמת אף אחד, אנחנו פשוט צריכים יותר זמן. אנחנו פשוט צריכים להתרגל אחד לשני, אני מדבר עם השחקנים החדשים כל הזמן כדי להבין איך אני יכול לעזור להם ואיך הם יכולים לעזור לי".