(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

יממה אחרי שביורוליג חשפו את תכנית החזרה למגרשים והודיעו על הגעה להסכם עם ארגון השחקנים, הגיע תורן של הקבוצות לענות. באתר היווני, SDNA, פירסמו היום (שישי) שמתוך 11 הקבוצות שמחזיקות ברישיון לעשור הקרוב, היו שלוש שהתנגדו להסכם: מכבי ת"א, אולימפיאקוס ופנאתינייקוס.

תחילה, נזכיר את עיקרי ההסכם. ביורוליג הבהירו שהמגמה היא כמובן לחזור לשחק כדורסל העונה, והציבו דדליין להחלטה ב-24 במאי. על פי התכנית, ב-29 במאי השחקנים יכנסו לבידוד, שיסתיים ב-11 ביוני. החל מהיום שלמחרת ועד ה-2 ביולי, יתקיים מחנה אימונים מסודר. וב-4 ביולי עד ה-26 ביולי ישוחקו שאר משחקי היורוליג במקום מרכזי, כשבתכנון אמורים להתקיים כל 54 המשחקים הנותרים ולאחריהן יתקיים פיינל 8.

אלא שהדיון המרכזי שעלה לאחר ההחלטות, היה דווקא נושא החוזים. על פי ההסכם עם ארגון השחקנים, במידה שהליגה תחודש, החוזים יוארכו עד ה-31 ביולי ועל הקבוצות יהיה לשלם לפחות 85% משכרם לא יאוחר מה-15 באוגוסט - מה שגרר תגובות חמורות מהמתנגדות. על פי הדיווח, אותן קבוצות שמחזיקות במניות הליגה, מעוניינות לערוך הסכמים עצמאיים עם שחקניהם ולא לפעול על פי החלטות המפעל האירופי.

עוד נאמר בדיווח, שקבוצות כמו ריאל מדריד וברצלונה, אשר קבוצת הכדורסל שלהן מהווה חלק קטן מהארגון כולו, היו אלה שדחפו להגעה להסכם. ב'אס' הספרדי אף דיווחו שבארסה תעדיף את היורוליג על הליגה המקומית.

כך למעשה נוצרו שני מחנות בין 11 הקבוצות הבולטות ביורוליג, כשגם לא מעט שחקנים, כולל מיודעינו ארון ג'קסון, פקפקו בהחלטה. אלה מצטרפים לליגות המקומיות, שיתנגדו כמובן להחלטות, שכן הן מבטלות את שאיפות החזרה שלהן למגרשים. במכבי ת"א הכחישו את הדיווחים וטענו כי לא התנגדו להסכם.