(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

נגיף הקורונה שהשתלט על העולם גרם ללא מעט אנשים מעולם הספורט, שהתעסוקה העיקרית שלהם הוקפאה, לנסות לעזור בכל דרך שהם יכולים על מנת לשפר את המצב במדינת הולדתם. כך עשה היום (שבת) גם סוני ווימס מידיעה שעלתה ב"פוקס 13" ובאתר "יורוהופס".

שחקנה לשעבר של מכבי תל אביב, ששייך כיום לגוואנגדונג מהליגה הסינית, תרם על פי הדיווח 7,000 מסכות מהדגם K95 לעיר בה נולד וגדל, וסט ממפיס שבארקנסו. הרצון של האמריקני היה לעזור למשפחות עניות יותר וכן לאוכלוסייה המבוגרת בעיר לקבל עדיפות לאותן מסכות: "סבתא שלי עובדת בבית אבות", הוא אמר. "היא אמרה לי שאין מספיק מסכות שם, וזה גרם לי להתחיל בפרויקט הזה".

ב"פוקס 13" פרסמו כי בכירים בקהילה בווסט ממפיס ברכו על התרומה הזאת והגדירו אותה כ"מצילת חיים", בהתחשב במצב שהעיר נמצאת בו לנוכח התפשטות הנגיף.

בנושא אחר, היום גם נחשפה ידיעה לפיה לוקה דונצ'יץ' עלה על טיסה חשאית מארה"ב לסלובניה לפני כמעט חודש, באמצע אפריל. לפי מקורות ב-ESPN וכן בתקשורת הסלובנית, הכוכב של דאלאס ואחד השחקנים הטובים ביותר ב-NBA כיום השתמש במטוס פרטי אחרי שכבר היו מגבלות תנועה, וכעת, ברגע שהליגה תוכל לחזור, הוא יצטרך אחרי ההמראה בחזרה לארה"ב להיכנס לבידוד לפני שיוכל להצטרף שוב לקבוצתו.

ומה קורה בספרד? בליגת ה-ACB בוחנים באילו אולמות כדורסל ניתן לקיים את שאר משחקי העונה על מנת להשלים אותה בצורה ספורטיבית. עשר ערים הגישו מועמדות, וקברניטי הליגה שלחו להן מסמך מפורט עם כל הדרישות וההנחיות לגבי מה צריך לקרות בכדי שהאולם יאושר.

הערים הן: מדריד, ברצלונה, סראגוסה, ולנסיה, נווארה, אנדורה, מנורקה, אלמריה, טנריפה וגראן קנריה. בליגה יבחנו לאחר מכן את האולמות והעמידה בהנחיות, ובסוף תתקבל ההחלטה היכן שארית המשחקים ייערכו.