sportFive1010411
צילום: ספורט 5
"תמכו בספרופולוס מההתחלה" (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מכבי תל אביב הייתה בדרך הבטוחה חזרה לטופ האירופי וכבר הבטיחה את מקומה בטופ 8 שמזכה אותה במקום בסדרות רבע גמר היורוליג, אבל אז הגיעה הקורונה. בינתיים, עוזרו של יאניס ספרופולוס, וסיליס יראגוטליס, התפנה כדי להעניק ראיון לתקשורת היוונית בו דיבר על העונה שעוברת על הצהובים וגם על דני אבדיה, יאניס ספרופולוס ואמארה סטודמאייר.

"החוזים של כולם הוקפאו ואף אחד לא יודע מה יקרה. 70-80 אחוזים מהתקציב של מכבי ת"א תלויים בספונסרים ומכירת כרטיסים והשאלה היא איך אנשים יגיבו אחרי המצב הזה", סיפר עוזר המאמן בנוגע למצב בו נמצאת מכבי ת"א. נצרף בקיץ בין שניים לשלושה שחקנים בלבד. לכל שאר השחקנים יש חוזה לעונה הבאה ואנחנו מרוצים מזה. אנחנו רוצים לשמור על השלד ולבנות ממנו קבוצה חדשה".

"לא האמנו שנגיע למצב הזה בהתחלה", הודה עוזר המאמן בנוגע להבטחת המקום בטופ 8. "היינו מצויינים עד סוף נומבמר ואז הכל השתנה בגלל מכת הפציעות, אבל בזכות העובדה שיש לנו בסיס טוב ושחקנים עם אישיות טובה, הצלחנו לעבור את התקופה הזאת בצורה חלקה יותר והצלחנו מעל ומעבר. הסוד שלנו זה הלכידות של השחקנים והאקלים בחדר ההלבשה. כמובן שרצינו לסיים כמה שיותר גבוה ולהשיג יתרון ביתיות, הייתה לנו עונה טובה, אבל אז התפרצה המגפה והבריאות חשובה יותר מכל. מה שקרה השנה הוא חוסר מזל גדול מבחינתנו".

"מכבי ת"א היא קבוצה עצומה, הקבוצה של ישראל", סיפר יראגוטליס. "מלבד יריבה או שתיים, כולם פה אוהדים את מכבי ת"א, אז אפשר להבין עד כמה הלחץ כבד. למרות זאת, לא הרגשתי את זה בשנה שאני פה וגם כשהשגנו תוצאות רעות, אנשים המשיכו להתייחס אלינו בצורה חיובית וזה משמח אותי".

הרבה מהקרדיט להצלחה של מכבי ת"א ניתן כמובן לספרופולוס. "מה שקורה איתו זה מדהים, מהמשחק הראשון כולם צעקו את שמו. בהתחלה, חששנו שזה יחזור אלינו כמו בומרנג אם הדברים לא יעבדו כמו שצריך, אבל בכל משחק המשיכו לתמוך בו", סיפר עוזר המאמן והוסיף: "הופתעתי מאוד, לא חוויתי משהו כזה באולימפיאקוס, כי תמכו גם בי למרות שאני רק עוזר מאמן".

כנראה שלא ישאר במכבי ת
כנראה שלא ישאר במכבי ת"א (GETTY) | צילום: ספורט 5

וכמובן שאחד הנושאים הבוערים הוא עתידו של דני אבדיה, שנרשם לדראפט 2020 וצפוי לעשות את המעבר ל-NBA. "בהתבסס על האנשים שהגיעו לצפות בו וממה שאני יודע, אני לא חושב שהוא יהיה איתנו בעונה הבאה. השנה, כשהוא התחיל לשחק יותר, הכשרון שלו בלט מיד. ככל שהוא שיחק יותר, כך הפך לטוב יותר, אבל לרוע המזל לא נראה שנשמור עליו", טען גראגוטליס.

"למרות הגודל שלו, אבדיה משתמש היטב בידיים שלו ונוח לו מאוד עם הכדור", ניתח. "כששואלים אותי באיזו עמדה הוא יכול לשחק אני עונה 3 או 4, אבל הוא גם שחקן שיכול לייצר מצבים. כשהייתה לנו בעיית פציעות, נכפה עליו להפוך למנהיג והוא לקח אחריות בצורה מדהימה".

ומה עם סטודמאייר? "אמארה הגיע אלינו במצב מצוין מבחינת כושר. יש לו אישיות נהדרת ומדבר גם השחקנים הצעירים. היינו צריכים אותו בשביל הליגה, אבל הוא רצה לשחק גם ביורוליג" סיפר היווני. "הוא הסתגל אט אט והרגיש בנוח עם חבריו לקבוצה ככל שהזמן עבר. אני בטוח שאם הוא היה משחק עכשיו היה עוזר לנו עוד. הוא שחקן שתמיד יש לו מה לתת".