(צילום: שיבר)
(צילום: שיבר) | צילום: ספורט 5

בשורה למכבי תל אביב? היום (חמישי) נודע שביורוליג שוקלים להנהיג תקרת שכר. נשיא הכוכב האדום בלגרד, נבויסה קוביץ', אמר שהנהלת היורוליג המליצה לקבוצות שלא לבצע החתמות חדשות, מכיוון שישנה יוזמה להנהיג לראשונה בתולדות הליגה תקרת שכר, החל מהעונה הבאה. הראשון להגיב הוא שחקנה של מכבי תל אביב, ארון ג'קסון, שממש אינו מרוצה מהבשורה.

מבחינת הצהובים, אשר כרגע מחזיקים בתקציב השביעי בגודלו במפעל, מצב כזה עשוי להיות חיובי מאוד ואף להקטין את הפערים שהלכו וגדלו בשנים האחרונות, כולל האפשרות להשאיר שחקנים שפעמים רבות ברחו לכסף גדול יותר משהצהובים יכולים להציע. כל זאת כמובן על אף ההצלחה הגדולה בעונה הנוכחית.

הראשון להגיב לתרחיש האפשרי הוא ארון ג'קסון. הגארד האמריקאי של מכבי ת''א נוהג להגיב בחשבון הטוויטר הפרטי שלו על כל התפתחות שיש וגם הפעם הוא לא היה מרוצה מהידיעה. ג'קסון אמר: "תקרת שכר ביורוליג? מזל שאני לקראת סיום הקריירה".

 

בכוכב האדום מתכוננים לעוד עונה כנציגה היחידה מסרביה. (שיבר)
בכוכב האדום מתכוננים לעוד עונה כנציגה היחידה מסרביה. (שיבר) | צילום: ספורט 5

הידיעה על המהלך האפשרי של היורוליג הגיע מהדברים שאמר קוביץ' כאמור, לתקשורת הסרבית והוסיף, שאם היורוליג לא תחודש העונה, אז אותן קבוצות שהשתתפו העונה, יופיעו במפעל גם בעונה הבאה. המשמעות היא שלא יהיו עולות מהיורוקאפ, שלא תושלם גם היא, ושחלוקת הכרטיסים לפי המתווה החדש לא תצא אל הפועל.

על האפשרות הזאת הוסיף קוביץ': "אלו חדשות מצערות עבור קבוצות מסוימות אבל זה הדבר הנכון לעשות". הבעלים של של הכוכב האדום התייחס דווא ליריבה המרה, פרטיזן בלגרד: "הייתי רוצה לראות את פרטיזן ביורוליג, אין לי שום דבר נגד זה. מגיע לאזור שלנו שתי נציגות ביורוליג".