(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
המכתב יעזור לשחקני מכבי ת
המכתב יעזור לשחקני מכבי ת"א? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מכבי תל אביב החליטה להקפיא את חוזיהם של כלל שחקניה ובארגון השחקנים הישראלי והאירופי, כמובן, לא רואים זאת בעין יפה. היום (ראשון) שני הגופים פנו לנשיא היורוליג ג'ורדי ברתומאו לפעול על מנת להנחות נכונה את הצהובים בנוגע לצעד התקדימי.

"בהודעת מכבי ת"א נמסר שהקפאת השכר הוטלה על שחקנים בשאר הליגות באירופה. בדיקה שערך ארגון השחקנים עם ארגונים מקבילים בליגות אירופיות, מצא כי לא בוצעה הקפאה שכזו באותן ליגות", נמסר במכתב.

"עוד נמסר בהודעת מכבי ת"א, כי הקפאת השכר נעשתה בתיאום עם 'ארגון השחקנים האירופי' שהוקם בידי היורוליג וכפוף לה. ארגון השחקנים האירופאי הרשמי (UBE) בו חבר ארגון השחקנים הישראלי, הדגיש בפני ברתומיאו, כי ארגון השחקנים הוא הארגון היציג, ומולו יש לפעול בכל נושא העוסק בתנאי העסקת השחקנים בישראל, לרבות פגיעה בשכרם", נכתב בנוסף.

"אשר על כן, אבקשך לפעול מול ארגון השחקנים האירופאי הרשמי (UBE) ומול ארגון השחקנים הישראלי, בכל עניין הקשור לתנאי השחקנים, לרבות תנאי שכר. כמו כן, אבקשך לפעול לכך שהנהלת מכבי ת"א תיישר קו עם שאר קבוצות היורוליג בעניין הקפאת השכר, ותגיע להסכמות מסודרות עם השחקנים. זאת, באמצעות מו"מ כן ואמיתי מול ארגון השחקנים, שהוא נציגם הרשמי בישראל".

במכבי ת"א לא רצו להתייחס באופן רשמי לטענות ארגון השחקנים, אבל בסביבות הקבוצה אמרו: "כל שחקני מכבי ת"א, למעט אחד חברים בארגון השחקנים של היורוליג ולכן זה טבעי שהמגעים יהיו מול ארגון זה ולא מול ארגון אחר כפי שמצפים בארגון השחקנים. את מי הוא בדיוק מייצג אם כמעט כל הקבוצה נמנית על ארגון השחקנים של היורוליג?"