(צילום: קרני)
(צילום: קרני) | צילום: ספורט 5
יחזרו לראות את הקבוצה שלהם? אוהדי מכבי ת
יחזרו לראות את הקבוצה שלהם? אוהדי מכבי ת"א (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

עתידה של עונת היורוליג בספק, אבל ראשי המפעל לא מוותרים בכזאת קלות. מועצת המנהלים של הליגה שוחחה היום (חמישי) תוך שמירת הנהלים כמובן, ואישרה את המתווה להחזרת הטורניר וכן הסכמי פשרה עם ארגון השחקנים. מי שהגיב לנו לנושא הוא שמעון מזרחי. שחקנה של מכבי תל אביב, ארון ג'קסון פחות התלהב מהמתווה.

יו"ר מכבי תל אביב, עו"ד שמעון מזרחי, שפך מעט אור על אי הוודאות בשיחה עם ערוץ הספורט: "יצאנו מישיבה באמצעות הזום עם הוועד המנהל של היורוליג. בסופו של דבר, התקבלה החלטה שהמועד הקבוע לקבלת ההחלטה הוא 24.5".

"אם עד אז, יותרו טיסות בינלאומיות, שדות תעופה ייפתחו וניתן יהיה להביא את השחקנים למקום אחד, שבו יוכלו להיות בבידוד ולהתאמן, נוכל לחדש את העונה". ואם כל זה לא יקרה? "אז ככל הנראה העונה לא תחודש. חשוב להבין שאנחנו נלחמים בבלתי נודע: כל החלטה שתתקבל היום, עלולה להיות לא נכונה מחר. נמתין בסבלנות לסוף מאי, ואז נדע הרבה יותר".

חוץ מיו"ר מכבי תל אביב, מי שפחות התלהב הוא הגארד של הצהובים, ארון ג'קסון. האמריקאי שלא חוסך בביקורת על כל הבא ליד, הפעם צייץ מחשבון הטוויטר הפרטי שלו כשאמר שלדעתו המתווה הזה בכלל לא הגיוני, וכן שהדרך להחזרת המפעל לפעילות מסובכת מדי.
 
כאמור, עונת היורוליג הופסקה בתחילת החודש שעבר בשל מגפת הקורונה, שהשביתה את הכדורסל והספורט העולמי בכללותו. באשר לחידוש העונה, הוצעו מספר רעיונות ע"י הנהלת היורוליג, בהן גם טורניר מבודד של "פיינל 8", כעת רק הזמן יכריע, אם וכאשר המתווה החדש אכן יתממש.