האם המועדון יידע אותם מאוחר מדי? שחקני מכבי ת
האם המועדון יידע אותם מאוחר מדי? שחקני מכבי ת"א (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
האם מכבי תל אביב התעכבה בשליחת החוזים החדשים לשחקניה? כך דווח אמש (רביעי) באתר הכדורסל "ספורטנדו". ע"פ הדיווח, שלושה שבועות עברו מאז נחתם ההסכם עם ארגון שחקני היורוליג, ועד ששחקני הקבוצה קיבלו את החוזים החדשים, בהתאם לקיצוץ. יתרה מזאת, שעה בלבד לאחר קבלת החוזים וההסכם, נדרשו השחקנים כבר להזמין את הטיסה לישראל.

כזכור, החוזה עם ארגון שחקני היורוליג נחתם ב-23 באפריל, ולפיו השחקנים יספגו קיצוץ של 20% בשכר, אם עונת היורוליג לא תתחדש; או קיצוץ של 10%, אם העונה תתחדש. ע"פ הדיווח, מכבי שלחה את ההסכם ואת החוזים המקוצצים רק אתמול, ובתוך שעה מהרגע שהחוזים התקבלו, ביקשה לתכנן את הטיסה חזרה ארצה.

במכבי לא רצו להתייחס באופן רשמי לדיווח, אך אמרו כי בכל מקרה, הקבוצה היא זאת שקובעת את טיסתם של השחקנים חזרה לישראל, כך שלא יכול להיות מצב שבו השחקן נדרש לקרוא חוזה ובו זמנית לחפש טיסה חזרה לישראל. יש לציין, כי ההסכם עם ארגון שחקני היורוליג הוא זה שחל על כל שחקני מכבי, ולפיכך ההסכם שהושג באמצעות ארגון השחקנים הישראלי מול ליגת העל, אינו רלוונטי לשחקני מכבי, כולל הישראלים.

כמו כן, במועדון מדגישים כי מערכת היחסים בין המועדון לשחקנים מצוינת, ומזכירים כי ג'ייק כהן הוא סגן נשיא ארגון שחקני היורוליג, וג'ון דיברתולומיאו מייצג את שחקני מכבי בארגון היורוליג, כך שאין חשש לניסיון של מכבי להכשיל את השחקנים או להתייחס בצורה לא הוגנת.

מבדיקה מעמיקה יותר של הנושא מתברר שההסכם נוסח לפני שלושה שבועות, אך נחתם סופית לאחר תיקונים רק אתמול על ידי כל הקבוצות וארגון השחקנים, ומכבי ת"א שלחה את ההסכם רק לאחר שקיבלה את הנוסח הסופי שלו. כך שלמעשה לא מדובר באיחור של שלושה שבועות אלא בעיכוב שנבע מענייני ניסוח של ההסכם הסופי מול ארגון השחקנים.