(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
"המנהיג שלנו, אבל הוא לא יכול לנצח לבד". ווילבקין (getty) | צילום: ספורט 5

אחד המפגשים היוקרתיים שיש לכדורסל האירופי להציע בדרך אלינו. מחר (חמישי, 21:05, שידור ישיר ב-5SPORT) ייפגשו שוב מכבי תל אביב וריאל מדריד - שתי קבוצות שתמיד כשהן ביחד, משהו מיוחד עומד לקרות. הצהובים יגיעו במומנטום יחסית חיובי, עם ארבעה ניצחונות בחמשת המשחקים האחרונים - אבל גם יודעים שריאל היא אחת היריבות החזקות במסגרת היורוליג, בוודאי לאור העובדה שבמשחק הקודם בספרד, מכבי הובסה בהפרש של 16 נקודות - 79:63. החדשות הרעות: עומרי כספי סובל מכאבי בטן ונמצא בספק.

"אנחנו פוגשים קבוצה חזקה", פתח המאמן יאניס ספרופולוס את דבריו, "קבוצה שלא משנה מי נעדר אצלה (היום נודע כי סרחיו יול ורודי פרננדס לא יגיעו עם הקבוצה האורחת לתל אביב), יש לה איכות כדי להיאבק עם כל קבוצה. היא גם מאוד מנוסה, ומשחקת יחד הרבה שנים. מהצד שלנו נצטרך לבוא מרוכזים בתכנית המשחק שלנו, מאחר וריאל היא קבוצה שיודעת להעניש על כל טעות שתבצע".

כשנשאל לגבי סקוטי ווילבקין, ענה: "הוא המנהיג שלנו, אבל אני חושב קודם על כל הקבוצה. המטרה שלנו היא לשלב בין יכולות הקלאץ' שלו לבין יתר הקבוצה, כי בסוף אי אפשר לנצח אף קבוצה עם שחקן אחד בלבד. אף שחקן לא יכול לנצח קבוצה אחרת לבדו. אנחנו קבוצה, יש לנו רוח קבוצתית, ורק כך זה יוכל לעבוד".

ספרופולוס גם נשאר על המשחק הקודם בין הקבוצות בחודש נובמבר האחרון - שם מכבי הובסה קשות, ולספק את ההבדלים בין אז להיום. "היו חסרים לנו הרבה שחקנים אז בגלל פציעות", אמר המאמן, "היום אנחנו קבוצה הרבה יותר שלמה, שמשחקת ביחד. אנחנו במצב הרבה יותר טוב כדי להתמודד מול יריבה חזקה כמו ריאל מדריד". כשנשאל לגבי המאזן האישי שלו - הוא עדיין לא ניצח את ריאל כמאמן מכבי ת"א, הוא חייך וענה: "אני לא חושב על זה, כי זה לא אישי. הם קבוצה טובה, אבל גם אנחנו טובים. אם נשחק חזק ובסגנון שלנו, יש לנו צ'אנס".