(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
זוסמן, לא מושפע מהביקורות (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
זוסמן, לא מושפע מהביקורות (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הרבה זוויות היו לניצחון של מכבי תל אביב אמש (חמישי) על באסקוניה, אך מעל כולן בולטת זווית אחת: אחרי לא מעט זמן, אלופת ישראל שוב חזרה לשחק כמו קבוצה. זה לא רק טור האסיסטים שאתמול בפעם השלישית בסך הכל העונה חצה את קו ה-20, ולא רק חלוקת הנקודות שהדגימה תרומה נאה של כמעט כל מי שקיבל דקות משמעותיות, אלא יותר משהו באנרגיות, בחדוות המשחק, ב'ביחד' שחזר אתמול ללבוש צהוב אחרי לא מעט זמן.

לכן זה מאוד לא מפתיע שבמשחק קבוצתי אמיתי, יובל זוסמן סוף סוף רשם ערב מצוין, ערב שכל מכבי ציפתה לו אחרי שחזר מהפציעה. זוסמן, אם מישהו לא הבין עד עכשיו, ניזון מעל הכל ממשחק קבוצתי, כזה שלא מאלץ אותו להתחבא בפינות ולהתבונן בגארדים שמבודדים את עצמם לדעת, כזה שכולל תנועה בהתקפה, פיק-אנד-רול, חדירות והוצאות - ולמעשה כדורסל שונה ממה שמכבי הציגה עד כה העונה, בקטע טוב.

"הביטחון שלי לא תלוי בזריקה כזאת או אחרת, או במהלך כזה או אחר", אמר זוסמן בסיום. "אם החטאתי או קלעתי זה לא משנה, אם אני לבד אני צריך לקחת את הזריקה הבאה. אני חושב שבמשחק הזה הייתי מעורב יותר. ההגנה היא הבסיס, לכל שחקן הגנה יש תמיד מקום בקבוצה. מי שרוצה יותר, לוקח את ה-50:50 והריבאונדים הקשים והוא זה שבסוף מנצח".

זוסמן הוסיף: "אני חושב שראו שנהניתי יותר, שיחקנו קצת יותר קבוצתי. לא יודע כמה אסיסטים עשינו ואת היחס לאיבודים, אבל במשחק הקודם היו 13 אסיסטים וזה בסוף מאוד משפיע. כל השחקנים מרוצים, ההתקפה מעורבת וזה נותן פוש לשחקנים להיות יותר אנרגטיים ורעבים, היום זה מאוד בלט".

ווילבקין, עוד ניצחון צהוב בלי שהוא בלט (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
ווילבקין, עוד ניצחון צהוב בלי שהוא בלט (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אחרי המונולוג שנתן בראיון סיום המשחק עם ניר קפלן, "זוס" המשיך בקו דומה גם במסיבת העיתונאים: "ביקורות תמיד יהיו, אם אני אהיה טוב או לא טוב. אני צריך לבוא ולתת את התפוקה שלי ולעשות מה שנדרש ממני הכי טוב ולא להסתכל על כל הביקורות וכל השטויות הללו. אני באמת לא קורא את זה וזה אפילו לא קצת מעניין אותי, כי זה לא מזיז לי. אני יודע מה אני שווה לטוב ולרע, כשהביקורת טובה אני מעריך אותה מאוד, וכשהיא רעה זה לא משפיע עליי, אני לא קורא את זה בסוף. מה ששלי שלי, מה ששלכם שלכם".

גם יאניס ספרופולוס התייחס למשחק הקבוצתי שניכר על שחקניו: "אני אומר לשחקנים שלפעמים הם עומדים בצד ומחכים שהמשחק יבוא אליהם, וזו טעות, אתה צריך לבוא למשחק. כשהשחקנים מוכנים לעשות את זה, יותר קל להניע את הכדור ולשחק ביחד".

נקודה קטנה לסיום: עוד משחק שסקוטי ווילבקין אינו הקלע המוביל, ואף משכיל לפנות את הבמה למי שכן חווה יום טוב - ועוד משחק שבו מכבי מנצחת. מוגש כחומר למחשבה.