(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

תקופת הפגרה מהיורוליג מאפשרת ללא מעט מומחים ברחבי אירופה לקחת נשימה ולנסות לנתח מה היה עד עכשיו, ומה צפוי לנו בהמשך עד לסיום העונה הסדירה. באתר "יורוהופס" פרסמו הערב (חמישי) כתבה מעמיקה עם מספר נקודות לקראת השליש השלישי של העונה לפני הפלייאוף, והייתה גם נקודה מאד רלוונטית למכבי תל אביב.

רשימת המומחים כללה פרשנים בכירים ביבשת, אנשי יורוליג מוכרים וכן שחקני עבר דוגמת ת'יאו פאפאלוקאס. אחת השאלות המרכזיות שנשאלו הייתה איזו קבוצה תרוויח ותשתפר בצורה המשמעותית ביותר מחזרת השחקנים הפצועים שלה. אחד המומחים, פרנק לאולור, שהוא עורך ראשי באתר הרשמי של המפעל, ציין את מכבי תל אביב כמענה על שאלה זו.

"יהיה מרתק לראות עד כמה מכבי תצליח להתקדם אם היא תחזיר לעצמה שחקנים כמו עומרי כספי וטאריק בלאק, שהיו הכוכבים שהקבוצה הזאת הייתה אמורה להסתמך עליהם העונה", כתב לאולור. "מכבי כבר עשתה הרבה יותר ממה שציפו ממנה בלעדיהם. עם אחד או שניים מהם, שלא לדבר על החזרה של יובל זוסמן ונייט וולטרס, מכבי יכולה 'לגנוב' את יתרון הביתיות בפלייאוף, ואז היא תהיה קבוצה שאפשר לקחת בחשבון שתלך עד הסוף".

כמו כן, המומחים בחנו מי השחקן המשתפר של העונה, ומרבית התשובות היו יאניס פאפאפטרו מפנאתינייקוס או יאניס טימה מחימקי מוסקבה. אחד הכתבים גם ציין את אות'לו האנטר ממכבי, בתור "אחד הוותיקים שמשחק הרבה יותר טוב בהשוואה לעונה שעברה".